'Cehalet göstergesi'

'Cehalet göstergesi'

TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakcı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve arkadaşlarına ilişkin suçlamaları ile ilgili basın açıklaması yaptı.

TBMM İdare Amiri ve Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakcı, aralarında kendisinin de bulunduğu AK Partili 6 milletvekili hakkında, TBMM Genel Kurulu'nda sahte oy kullanmakla suçlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eliştirirken, hukuki yollarla haklarını arayacaklarını söyledi.

TBMM İdare Amiri Mustafa Kabakcı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun kendisi ve arkadaşlarına ilişkin suçlamaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Açıklamanın Kılıçdaroğlu'nun suçladığı AK Partili Milletvekilleri Nihat Zeybekçi, Ali Aşlık, Sermin Balık, Mehmet Öntürk ve Canan Candemir Çelik adına Kabakcı'nın yaptığı belirtildi. Açıklamada, geçen hafta Perşembe başlayıp Cuma günü sabaha karşı biten TBMM oturumunda bir partinin isteği üzerine elektronik cihaz ile yoklama yapıldığı, yoklama sırasında birçok milletvekilinin elektronik cihazla salonda olduklarını bildirirken bir bölümünün ise pusula ile yoklamaya katıldığı belirtildi. Mustafa Kabakçı, şöyle dedi:

"İç tüzük ve teamüller ile açık olarak tanımlandığı ve Meclis Başkanı'nın yoklama başlamadan sözlü olarak açıkladığı gibi pusula ile verilen yoklama milletvekili tarafından kavaslar eliyle başkanlık divanına ulaştırılır. Bu yoklama, elektronik cihazla yapılan yoklama ile aynı geçerliliğe sahiptir ve hiçbir şüpheye yer yoktur. Her partiden milletvekillileri pusula veya elektronik cihazla oylarını yoklamalarını verdikten sonra genel kurul salonundan farklı sebeplerle ayrılabilir. Verdikleri oy veya yoklama, iç tüzüğe ve yasalara uygundur. Asla sahte değildir ve yapılan işlem de sahtekarlık değildir. Bu hakkını kullanan milletvekilini hangi yöntemi kullanırsa kullansın, asılsız ve mesnetsiz iddialarla itham etmek, bunu da kamuoyuna ilan etmek, özellikle TBMM'nin kutsal çatısı altında kimsenin haddi değildir. Bu iddiada bulunan bizzat kendisi milleti kandıran iftiracıdır."

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Kabakcı, genel kurul salonundan çıkan milletvekilini sahtekarlıkla itham etmenin çok büyük bir cehalet göstergesi veya yıllarca grup başkanvekilliği yapmış ve içtüzüğü çok iyi bilmesi gereken Kılıçdaroğlu için çok kötü niyetli siyasi rant sağlama girişimi olduğunu söyledi. AK Parti'li Mustafa Kabakçı, şöyle dedi:

"Siyasi tarihimizde ilk defa bir ana muhalefet partisi genel başkanı bu kadar acz içinde meclis çalışma yöntemlerinden bile çaresizliğine çare arar hale gelmiştir. Partisinin grup toplantısında dünya, ülke, bölgenin siyasi, ekonomik ve kültürel gündemleriyle ilgili söyleyecek hiçbir sözü kalmayan Sayın Genel Başkan'ın bu arayışlar içinde olması, siyasetimiz açısından üzücüdür."

Kabakcı, açıklamanın son bölümünde haklarını hukuki yolla arayacaklarını ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.