Çarşı Ve Hanlar Bölgesine Otopark Müjdesi

Çarşı Ve Hanlar Bölgesine Otopark Müjdesi

Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde yaşanan otopark sorununu çözmek için Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana otopark yapacaklarının söyledi.Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği...

Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde yaşanan otopark sorununu çözmek için Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana otopark yapacaklarının söyledi.

Bursa Tarihi Çarşı Hanlar Birliği yönetim kurulu üyeleri, Mustafa Dündar’ı ziyaret etti. Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ni yeniden eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için çalıştıklarını belirten Dündar, Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana yapacakları otopark ile bölgenin en büyük sorununu çözeceklerini dile getirdi.

Bölgeye yapılacak otoparkın Çarşı ve Hanlar bölgesini yeniden ayağa kaldıracağını belirten Dündar, şöyle konuştu: “Çarşı ve Hanlar bölgesi Bursa için hayati önem taşıyor. Ancak böylesi önemli bir noktada vatandaşların araçlarını park edecekleri bir otopark yok. Yeni dönemde Merkez Bankası’nın arkasındaki boş alana yapacağımız otopark bu sorunu ortadan kaldıracak. Vatandaşlarımız araçlarını park ettikten sonra saatlerce çarşıda dolaşıp alışverişini yapabilecek.”

Ulu Çarşısı’nda yaptıkları üst örtü, zemin kaplama ve cephe yenileme çalışmalarının tamamlandığını, Ulucami Caddesi ve Medrese Çarşısı’nda ise cephe sağlıklaştırma, zemin kaplama ve üst örtü çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Dündar, “Yeni nesil AVM anlayışı ile çarşıdaki küçük esnafımız piyasada rekabet edemez hale gelmişti. Bu bölgeye yapmış olduğumuz yatırımlarla, buraların değerini yeniden ortaya çıkartmış oluyoruz. Bu çalışmalarımızla kazanan esnafımız olacak, Bursa olacak. Dünyanın en büyük, otantik alışveriş merkezi olan Çarşı ve Hanlar Bölgemizi ayağa kaldıracak çalışmalara devam edeceğiz.” diye konuştu.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.