Çanakkale'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Katılanlara Sertifika Verildi

Çanakkale'de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine Katılanlara Sertifika Verildi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılanlara sertifikaları verildi. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri'nin 11 ve 12’nci...

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale İŞKUR ve KOSGEB Çanakkale Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılanlara sertifikaları verildi.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri'nin 11 ve 12’nci dönemlerinden mezun olanlara sertifikalarının ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İçdaş Salonu’nda verildiği törene, ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel ve girişimcilik uzmanı eğitimci Barış Göker katıldılar. ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan, törene katılanlara hitaben yaptığı konuşmada, odanın girişimcilik eğitimlerini 2012’den bu yana düzenli olarak sürdürdüğünü ve yoğun bir ilgi gördüğünü ifade etti. Son olarak 12’ncisi sona eren eğitimlerin her birine 100’ün üzerinde başvuru olduğunu söyleyen Aydoğan, “Nüfusa oranladığımızda Türkiye çapında bir rekor olan bu rakam Çanakkale’de girişimcilerin dinamizmini gösteriyor ve Ticaret Sanayi Odası yöneticileri olarak bizler için de gurur vesilesi oluyor.” diye konuştu.

Katılımcılara bir girişimci olarak şimdiye dek edindiği tecrübelerden faydalanarak, girişimciliğin ilkeleri hakkında önerilerde bulunan Aydoğan sözlerini şöyle tamamladı: "Girişimciler öncelikli olarak cesur ve bir o kadar da çalışkan olacaklar. Meraklı olacaklar; çevresinde, sektöründe, ekonomide neler olup bittiğini araştıracak ve sorular soracaklar. Bu da tabi ki değişime açık olmayı getiriyor. Girişimciliğin bir başka şartı asla yılmamak, pes etmemek… Ama en önemlisi ise; eğitim, eğitim, eğitim… Ben 40 yıldır ticaret yapıyorum, 10 yıldır da eğitim alıyorum. Eğitim sadece okul bitirmekle, diploma almakla olmuyor. Sizler de bunun önemini kavrayan girişimci adaylarısınız. Hepinizi tebrik ediyorum, girişimciliğin renkli dünyasına hoş geldiniz.”

Daha sonra sertifika takdim törenine geçildi. Girişimci adaylarına ilk sertifikaları ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan verirken, ardından kürsüye İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan geldi. Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer alması için girişimciliğin teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Çalışkan, ÇTSO’ya ve KOSGEB’e girişimcilik eğitimlerine verdiği katkıdan dolayı teşekkür etti. Çalışkan, sertifikalarını verdiği katılımcılara hitaben, “Çanakkale ekonomisini sizlerle birlikte daha da canlandıracağız, daha ileri taşıyacağız.” dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.