Büyükşehir 103 Noktada Hizmette

Büyükşehir 103 Noktada Hizmette

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, her gün şehrin 103 ayrı noktasında hizmet üretiyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri, her gün şehrin 103 ayrı noktasında hizmet üretiyor.

Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin, daha yaşanabilir bir kent için gece-gündüz demeden hizmet ürettiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “ASKİ Genel Müdürlüğü, Fen İşleri Daire Başkanlığı, Yol Şube Müdürlüğü, Park-Bahçeler Müdürlüğü ile Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı başta olmak üzere belediyemizin bütün birimleri gece-gündüz çalışarak güney-kuzey, doğu-batı ayırımı yapmadan kentin dört bir tarafına eşit şekilde hizmet götürmektedir.” dedi.

'Akıllı Dokunuş Projesi’ kapsamında, kent içi trafiğini rahatlatmak amacıyla; 50’nin üzerinde kavşakta yeni düzenleme yaptıklarını, DSİ sulama kanalları ile Sarıçam Deresi üzerine 32 köprü inşa ettiklerini vurgulayan Zihni Aldırmaz, çalışmaların yoğun şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Zihni Aldırmaz, altyapı çalışmalarının da devam ettiğini vurgulayarak, “Şimdiye kadar 152 kilometre ana kolektör yapılmış. Biz göreve geldikten sonra 2.5 yılda 105 kilometre ana kolektör yaptık. Yağmur suyu ve kanalizasyon sistemini ayırıyor, su baskınlarının önüne geçiyoruz. Batı arıtmadan gelen ana kolektörün bağlantısı yeni vilayet civarındaki tren köprüsü altına ulaştı ve bağlantısı yapıldı. Artık 17 mahalle ile tren köprüsü altındaki su baskını tarih oldu. Atatürk Caddesi’ni Kenan Evren’e bağlama projesi kapsamında tünel inşaatı hızla sürüyor. Türkmenbaşı Bulvarı’nı da Obalar’a kadar bağlamak için çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Büyükşehir ekiplerinin tatil, hafta sonu demeden yoğun olarak çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Zihni Aldırmaz, “Amacımız Adanalıya en iyi hizmeti vermek.” ifadesini kullandı.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.