Bursagaz Egd'nin, Yenilediği Özel Eğitim Sınıflarına Toplu Açılış Yapıldı

Bursagaz Egd'nin, Yenilediği Özel Eğitim Sınıflarına Toplu Açılış Yapıldı

Bursagaz, Eğitim Gönüllüleri Derneği (EGD), 16 özel eğitim sınıfını daha yeniledi.


Bursagaz, Eğitim Gönüllüleri Derneği (EGD), 16 özel eğitim sınıfını daha yeniledi. Sosyal sorumluluk bilinci ile çalışmalarına yön veren Bursagaz EGD, 2011 yılında başladığı ‘Engelli Eğitimini Kolaylaştıralım, Topluma Değer Katalım’ isimli projesinin ikinci etabını hayata geçirmeyi başardı. 2012 yılında 40 okulda 45 özel eğitim sınıfını yenileyen EGD, bu yıl projeyi sürdürerek, yenilenen sınıf sayısını 61’e çıkardı.


Osmangazi İMKB İlkokulu’nda düzenlenen törenle yenilenen sınıflar için toplu açılış yapıldı. Törene Bursa Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar’ın yanı sıra, Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola ve Bursagaz Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Yaşar Çerçi’nin yarı sıra, öğretmenler ve engelli öğrenciler katıldı.

Bursagaz Genel Müdürü Ahmet Hakan Tola, zihin engelli çocukların çağdaş ve donanımlı mekanlarda eğitim görmesi için ellerinden gelen gayreti sarf ettiklerini dile getirdi. Bu alandaki hizmetlerinin devam edeceğini ifade eden Tola, hedeflerinin 100 özel eğitim sınıfı yapmak olduğunu söyledi. Projenin her geçen gün hedefine ilerlemesinin mutluluk verici olduğuna işaret eden Tola, "Geçen sene diğer kurumların da yardımı ile 45 okula ulaşmıştık. Bu sene tek başımıza yürüttüğümüz bu projede 16 okula ulaşıldı. Umarım en kısa zamanda hedefimize ulaşır ve çocuklarımıza güzel bir eğitim imkanı sunarız" dedi.

Bursa İl Mili Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise eğitimde feda edilecek hiç bir ferdin olmadığını ifade ederek, “Bursagaz, diğer kurum ve kuruluşlara örnek olacak. Onların kendi imkanları, kendi arttırdıkları ile yaptırdığı sınıflar eğitime büyük katkı sağlıyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından 16 özel eğitim sınıfının toplu açılışı yapıldı. Bursagaz'ın yenilediği sınıflarına kavuşan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.