Bursa'da Yeni Miting Noktaları Belli Oldu, Trafik Engellenmeyecek

Bursa'da Yeni Miting Noktaları Belli Oldu, Trafik Engellenmeyecek

Bursa'da, yeni miting alanları belirlendi. Emniyet ve belediye arasında yapılan görüşmeler neticesinde Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi bahçesinde bulunan alan artık mitinglere ev sahipliği yapacak.

Bursa'da, yeni miting alanları belirlendi. Emniyet ve belediye arasında yapılan görüşmeler neticesinde Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi bahçesinde bulunan alan artık mitinglere ev sahipliği yapacak.

Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, valilik onayı ile 2013 yılı içerisinde belirlenen açık hava toplantı alanları, gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahlar ile toplanma yerleri, afiş ve pankart asılacak yerlerin yeniden gözden geçirildiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimiz merkez ilçelerinden Osmangazi ilçesi; Kent Meydanı –Gökdere Meydanı, Yıldırım İlçesi; Ertuğrulgazi Meydanı, Nilüfer İlçesinde; F.S.M. Bulvarı miting alanı olarak uygun görülerek onay alınmıştır. Gökdere Meydanı, Ertuğrulgazi Meydanı ile FSM Bulvarının miting alanı olarak kalmasının uygun olacağı, ancak T1 Tramvay hattının Kent Meydanı miting alanının orta kısmından geçmesi, Medical Park, Memleket ve Onkoloji hastanelerinin ulaşımının Kent Meydanı ve Şehreküstü kavşaklarından sağlanması nedeniyle, ambulans yolunun kapanması ve şehir merkezi trafiğinin olumsuz etkilenecek olması nedeniyle Kent Meydanı miting alanları içerisinden çıkartılmıştır. Valiliğimizce yapılan inceleme ve değerlendirme neticesinde; Osmangazi ilçesinde bulunan Kent Meydanı'nın miting alanlarından çıkarılması nedeniyle ilimizde yapılabilecek toplantı ve gösteri yürüyüşü alanlarına ilave olarak Merinos Park alanı eklenmiştir."

Yeni düzenlemeye göre mitinge gidecek vatandaşlar Stadyum Kavşağı'nda toplanacak ve Stadyum Kavşağı'ndan, Merinos Kavşağı UEDAŞ önünden Ankara İzmir Karayolu istikametinden yan yolu takiben Osmangazi Belediye binası yanı ve Merinos Hamza Güreli Camisi önündeki köprüden karşı istikametine yürüyerek Merinos Parkı'na ulaşacaklar. Emniyetten yapılan açıklamada Merinos Parkı'nın avantajları şöyle sıralandı: "Merinos Park alanının zemininin çim olması nedeniyle çok fazla yıpranmaması için Atatürk Stadyumu'nun yıkılarak Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Stadyum Kavşağı Kent Meydanı faaliyete geçirilinceye kadar Merinos Park alanı geçici miting alanı olarak kullanılacaktır. Alanın etrafının beton bariyerlerle çevrili olması güvenlik açısından büyük önem arzediyor. Alana hem hetro hem de halk otobüsü seferlerinin olması ulaşımı kolaylaltırmaktadır. Bağımsız bir alan olması sebebiyle çevresinde herhangi bir trafik akışına engel bir tarafı bulunmamaktadır. Otoparkın bulunması münasebetiyle alana intikallerin araçlar ile de yapılma durumu söz konusudur. Şehreküstü Meydanı'nda ise hastanelere olan ulaşım miting süresi boyunca zorlaşıyordu. Halkın yoğun olarak kullandığı bir alan olduğu için Şehreküstü Meydanı miting alanı olmaktan çıkarıldı." CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.