Bülent Arınç: Haluk Koç laf ebesi

Bülent Arınç: Haluk Koç laf ebesi

İftar programında konuşan Bülent Arınç, Mursi'ye sahip çıktı, Haluk Koç'a ise laf ebesi dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesinin kaldırılmasını değerlendirdi.

"YAZIKLAR OLSUN"

Demokrasilerde balans ayarının sadece sandıkta olacağını belirten Arınç, "Biz 35. maddeyi kaldırmak istediğimizde bir muhalefet partisi karşı çıktı. Güler misin, ağlar mısın. Artık Türkiye eski Türkiye değil. (Mursi'nin de çok hatası var) diyenlere yazıklar olsun. Demokrasilerde balans ayarı Sincan'da tank yürütmekle olmaz. Demokrasilerde balans ayarı sandıkta olur." dedi. 

İFTARDA KONUŞTU

Arınç, seçim bölgesi Bursa'da partisinin il başkanlığı tarafından Bursa Uluslararası Tekstil Ticaret ve Alışveriş Merkezi’nin (BUTTİM) bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, AK Parti Bursa milletvekilleri, belediye başkanları, il yöneticileri, ilçe başkan ve yöneticileri ile mahalle başkanlarının katıldığı iftarda konuşan Arınç, Ergenekon Davası'nda 5 Ağustos Pazartesi günü karar açıklanacak olması sebebiyle eylem hazırlığında olanları da uyardı.

"YASA DIŞI EYLEME KATILMAYIN"

CHP'li bazı milletvekillerinin eylem hazırlığında olduklarını hatırlatan Arınç, "Buradan Silivri konusunda uyarıyorum; ülkemizin huzurunun bozulmasına izin vermeyiz. Yasadışı eylemlere katılmayın. Mahkemeyi işgal etmek ne anlama gelir?" diye konuştu. 

"LAF EBESİ"

Arınç, TGB'nin açılımının "Türkiye Gençlik Birliği" olmadığını, "Tüm Gençlik Birliği" olduğunu söyledi. "Türkiye" kelimesinin isim olarak derneklere verilmesinin sadece Bakanlar Kurulu onayı ile gerçekleştiğine dikkat çeken Arınç, kendisine Eylül ayında olaylar çıkacağına yönelik istihbaratı nereden aldığını soran CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'a sert çıktı. Arınç, "Ben ülkeyi yönetiyorum. Senin gibi laf ebeliği yapmıyorum. Ülke insanını en güzel şekilde tanıyoruz. Senin oğlun ve gelinine genel başkanın 'çapulcu' diye hitap ettiğinde yüzün kızarmadı. Benim oğlum ve gelinime 'Çapulcu' diyecek birini konuşturmam ben. Benim çocuklarıma kimse çapulcu diyemez. Haluk Koç, senin miden geniş olabilir. Bizim midemiz bunları hazmedecek kadar geniş değil." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.