Bugün bu yollara dikkat

Bugün bu yollara dikkat

Karayollarının bazı kesimlerindeki yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle sürücülerin, trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor

Karayolları Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre, Anadolu Otoyolunun Çamlıdere Kavşağı ile Dörtdivan Kavşağı Kesimi arası muhtelif kesimlerde yol aydınlatma ve bilgilendirme çalışmaları nedeniyle 30 Haziran'a kadar Ankara-İstanbul ve İstanbul-Ankara istikametlerinde birer şerit taşıt trafiğine kapatılarak ulaşım diğer şeritlerden kontrollü olarak sağlanacak.

Milas-Yatağan Yolunun 4-5. kilometreleri arasındaki (Boğayokuşu Mevkiinde) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 14.00-16.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Fethiye Ortaca- Ayrım (Dalaman) yolunun 5-10. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Şarkışla-Kaynar-Pınarbaşı yolunun 45-46. kilometreleri arasındaki (Karaboğaz Mevkiinde) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün 13.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Cide-İnebolu yolunun 3-4. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle bugün saat 11.00 ile yarın saat 20.00 arasında trafiğe kapatılarak ulaşım Kuşçu-Aydos-Musaköy güzergahından sağlanacak.

Ayancık-Sinop yolunun 5-6. kilometreleri arasındaki (Ayancık şehir geçişi) bölünmüş yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Kumluca-Kemer yolunun 56-65. kilometreleri arasındaki hizmet kanalı yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun Kumluca Kemer istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

İliç-Kemaliye-Arapgir yolunun 11. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım tek şeritten ve kontrollü olarak sağlanıyor.

Bursa-İnegöl yolunun 76-79. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

Kumluca-Kemer yolunun 63. kilometresindeki Sarıören Köprüsünde yapılan gatap çalışması nedeniyle 62-64. kilometreler arasında Kumluca-Kemer yönü trafiğe kapatıldığından ulaşım Kemer-Kumluca istikametinden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Bozüyük Çevre yolunun 9. kilometresinde Kütahya Kavşak Köprüsünde bakım çalışmaları nedeniyle 8 Nisan'a kadar ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanacak.

Merzifon-Çorum yolunun 0-4. kilometreleri arasındaki (Merzifon şehir geçişi dahil) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım Merzifon-Çorum istikametinde iki yönlü olarak sağlanıyor. (Söz konusu kilometreler arasında bulunan Çorum-Samsun ve Çorum-İstanbul bağlantısını sağlayan kavşak kolları trafiğe kapatılarak ulaşım Merzifon şehir merkezinden sağlanıyor.)

Fethiye-Kalkan-Kaş yolunun 21-24. kilometreleri arasındaki yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

Ankara Çevre Otoyolunun Cebeci Kavşağı ile Gölbaşı Kavşağı 3-8. kilometreleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle 31 Mayıs'a kadar Cebeci-Gölbaşı istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten kontrollü olarak sağlanacak.

Mekece-Bozüyük yolunun 70-72. kilometreleri arasında şev destekleme çalışmaları nedeniyle 15 Nisan'a kadar sağ taşıma yolu daraltılacağından dolayı sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Ankara Çevre Otoyolunun Gölbaşı Kavşağı ile İncek Kavşağı arasındaki üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle 20 Nisan'a kadar Gölbaşı-İncek istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.

Ankara-İstanbul Otoyolunun Bolu Doğu Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı arasındaki üstyapı onarım çalışmaları nedeniyle 30 Nisan'a kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak ulaşım diğer istikametten iki yönlü ve kontrollü olarak sağlanacak.

Ilgaz-Çankırı yolunun 1. kilometresinde meydana gelen heyelan nedeniyle ulaşım servis yolundan sağlanıyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 66-67. kilometreleri arasında TCDD tarafından yapılan Hızlı Tren Projesi kapsamında VK-27 Viyadüğündeki çalışmalar nedeniyle 8 Nisan'a kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılacak olup, ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü olarak sağlanacak.

Bozüyük Çevre yolunun 5-6. kilometreleri arasındaki Sanayi Kavşak Köprüsü çalışmaları nedeniyle 4 Nisan'a kadar sol taşıma yolu trafiğe kapatılacak ve ulaşım sağ taşıma yolundan iki yönlü olarak sağlanacak.

Anadolu Otoyolunun Ankara-Gerede Kesimi 41-43. kilometreleri Aşağıada Viyadüğünde köprü bakım onarım çalışmaları nedeniyle 15 Mayıs tarihine kadar Ankara-İstanbul istikameti trafiğe kapatılacak olup, ulaşım İstanbul-Ankara istikametinden iki yönlü olarak sağlanacak.

Salihli-Uşak yolunun 24-29. kilometreleri arasındaki üstyapı çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanıyor.

İnebolu-Kastamonu yolunun 4-5. kilometreleri arasındaki Yenigün Tünelinde aydınlatma çalışmaları nedeniyle ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 33-87. kilometreleri arasında muhtelif kesimlerde patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 08.00-19.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılıyor.

Zonguldak-Ereğli yolunun 54-56. kilometreleri arasında patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle 15.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılıyor.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun 0-9. kilometreleri (Bafa Gölü Mevkii) ile 30-39. kilometreleri (Milas Devlet Hastanesi Mevkii) arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Marmaris-Gökova yolunun 5-6. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Çarşamba ve Cumartesi günleri 13.00-15.00 saatleri arasında yol aralıklarla ulaşıma kapatılacak.

Ortaklar-Söke-Milas yolunun 57-61. kilometreleri arasındaki (Bafa Gölü Mevkii) sürdürülen patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 13.00-17.00 saatleri arasında yol aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanacak.

Menemen-Manisa yolunun 0-15. kilometreleri arasındaki patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle her gün 14.00-17.00 saatleri arasında yol ulaşıma kapatılacak.

Milas-Yatağan yolunun 4-19. kilometreleri arasındaki (Kozağaç Mevkii, Boğayokuşu Mevkii ve Karaltı Mevkii) patlatmalı yol yapım çalışmaları nedeniyle Salı ve Perşembe günleri 14.00-16.00 saatleri arasında yol kısa süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak ulaşım kontrollü olarak sağlanacak.

Yetkililer sürücülerden zincir, takoz ve çekme halatı bulundurulması, aşırı yağış alan yörelerde ani heyelan ve çökme olaylarına karşı dikkatli olunmasını istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.