Budo, Avşa Ve Tekirdağ Seferlerine Başlıyor

Budo, Avşa Ve Tekirdağ Seferlerine Başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, İDO'ya rakip olarak Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını temin etmek için kurulan BUDO, hafta sonları Mudanya – Avşa – Tekirdağ seferlerini başlatıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, İDO'ya rakip olarak Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımını temin etmek için kurulan BUDO, hafta sonları Mudanya – Avşa – Tekirdağ seferlerini başlatıyor. Yeni hatlardaki ilk sefer 11 Ağustos pazar günü gerçekleşecek.

Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi (BUDO), yoğun talep üzerine Tekirdağ - Bursa arasında sefer başlatma kararı aldı. İlki arife günü, ikincisi 11 Ağustos Pazar günü yapılacak olan ve bayramdan sonra her cumartesi, pazar gerçekleştirilecek olan seferler sayesinde Tekirdağ - Bursa arasındaki 7 saatlik otobüs yolculuğu 2 saate inecek. Mudanya -Tekirdağ arası deniz otobüsünün fiyatı 50 TL olarak belirlendi. Mudanya – Avşa 30 TL ve Avşa- Tekirdağ da 30 TL olacak.

Mudanya-Avşa-Tekirdağ seferi için Mudanya’dan 08.30’da hareket edecek olan gemi, saat 11.15’te Avşa’dan hareket edip, Tekirdağ’a ulaşacak. Dönüş için saat 12.30’da Tekirdağ’dan hareket eden gemi, saat 17.30’da Avşa’dan Mudanya’ya hareket edecek ve 20.00’de Mudanya’ya ulaşacak.

Tekirdağ ile Bursa arasında Balkanlar’dan gelen bir bağ olduğunu ifade eden BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Tekirdağ ile Bursa arasında çok yakın bir ilişki var. Balkan kökenli Tekirdağlıların Bursa'da yaşayan çok sayıda akrabası var. Tekirdağ ile Bursa arasında devamlı bir geliş gidiş var. Arada kalan bir adamız var. Avşa Adası’na da hem Tekirdağ’dan hem de Bursa’dan gelen giden var. BUDO olarak Kabataş ile Mudanya arasına ilk defa sefer koyduk. Böyle bir istek olunca Bursa Tekirdağ arasında da sefer koyduk. İlk deneme seferimizi yaptık. Arife günü ilk seferimize başlayacağız. Daha sonra hafta sonları seferlerimiz devam edecek. Yolcu sayısı ve talebe göre de seferlerimizi artıracağız." dedi.

Mudanya – Avşa – Tekirdağ Seferi hareket saatleri.
08.30 Mudanya kalkış
11.00 Avşa varış
11.15 Avşa kalkış
12.15 Tekirdağ varış
12.30 Tekirdağ kalkış (Aktarmalı Mudanya yolcusu iki kez bilet alacak (30+30).
13.30 Avşa varış
14.00 Avşa kalkış
15.00 Tekirdağ varış
16.15 Tekirdağ kalkış
17.15 Avşa varış
17.30 Avşa kalkış
20.00 Mudanya varış CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.