Bu da Süleyman Demirel'in 'çalışma grubu'

Bu da Süleyman Demirel'in 'çalışma grubu'

Meclis Darbe Araştırma Komisyonu'nun raporunda eski Cumhubaşkanı Süleyman Demirel'e şok suçlama var. Raporda Demirel'le ilgili raporda şu ifade yer alıyor:

Meclis Darbe Araştırma Komisyonu'nun raporunda eski Cumhubaşkanı Süleyman Demirel'e şok suçlama var. Raporda Demirel'le ilgili raporda şu ifade yer alıyor: 

"Çalışma grubu, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Necdet Seçkinöz başkanlığında, Fahri Öztürk, (E) Kur. Alb. Oğuz Özbilgin, Özhan Üzümcüoğlu ve Kemalettin Alikaşifoğlu'ndan oluştuğu anlaşılmaktadır. Her türlü bilgi ve belgenin söz konusu Çalışma Grubu tarafından incelenip, gerekli araştırma ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra Cumhurbaşkanı Demirel'e arz edildiği görülmektedir. Daha sonra, alınan talimata göre, yapılması gerekli görülen işlemlerin, devlet hiyerarşisine uygun olarak, kimi zaman Demirel, kimi zaman da Necdet Seçkinöz'ün imzalarıyla, Başbakanlık dahil ilgili Bakanlık, kurum ve kuruluşlara gönderildiği tespit edilmiştir. Oğuz Özbilgin'in bilgisayar ortamında yazıp, el yazısıyla üzerine notlar düştüğü, "İrticai Faaliyetler ve Cumhurbaşkanlığında yapılan işlemler" başlıklı notta söz konusu brifingler çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yapılan çalışmalar özetlenmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.