Bozoğlu, olaylara tepkili
2008-2009 futbol sezonunda 1. Amatör kümede mücadele eden ve geçtiğimiz hafta oynanan Demirspor maçıyla lige veda eden Ortaköyde sinirler gergin.
Ortaköy’de oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle maçın hakemi tarafından tatil edilen Ortaköy Belediyespor-Demirspor maçıyla ilgili olarak ev sahibi takımın Kulüp ve Belediye Başkanı Cevat Nuri Bozoğlu, sert tepki gösterdi. Bozoğlu yaptığı açıklamada, “Öncelikle, çıkan olaylar nedeniyle Konya spor kamuoyundan özür diliyoruz. Dört yıl önce kurulan bir kasaba takımıyız. Gerek kasaba, gerek Konya ve gerekse Türk futboluna karınca kararınca hizmet etmek amacıyla yola çıktık. İki yıl üst üste centilmenlik kupası alan bir takımız. 2008 yılında ASKF’nin verdiği Yılın Enleri ödülünde, Yılın En İyi Yöneticisi seçildim. Sezon başında olay çıkaran antrenörümün görevine derhal son verip, başka bir antrenörle yola devam ettim. Akşehir’i 1. Amatör Kümede temsil eden tek takımız. Tüm zor şartlara rağmen, mücadelemizi sürdürdük. Tesis ve saha bakımından en iyi konumda olan kulüplerden birisiyiz” dedi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.