‘Bizim Okulumuz’ projesi sürüyor

‘Bizim Okulumuz’ projesi sürüyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Bizim Okulumuz’ projesi kapsamında okullara tanımlanan hedeflere ulaşılmaya devam ediliyor.

Konya Valiliğinin himayelerinde Konya Büyükşehir Belediyesi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa yürütmekte olduğu Okul Merkezli Gelişim Projesi “Bizim Okulumuz”, okullarda altı gelişim alanında uygulanıyor.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Fiziki ortam iyileştirmeleri, akademik iyileştirme, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, gönüllülük faaliyetleri, projeler ve diğer faaliyetler, okul öncesinin yaygınlaştırılması gelişim alanlarında okullara web sistemi üzerinden toplam 29 bin 975 hedef tanımlanmıştır. İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Bizim Okulumuz” web sistemi, okulların kendi mevcut durumunu ve gelişimini görerek süreç içerisindeki değişimleri aşama aşama takip edebilmeye olanak sağlamaktadır. Okul hedeflerinin belirlenmesinin ardından okul merkezli gelişim faaliyetlerinin ilçe ekiplerince izlenmesi Haziran ayına kadar sürecektir.

Okullar fiziki ortam iyileştirmeleri alanında iç ve dış fiziksel özelliklerini yenilemek, güzelleştirmek ve geliştirmek için hedeflerini gerçekleştirmektedirler. Okullarda bakım onarım çalışmaları yapılmış; okul girişleri, koridorlar, merdivenler yenilenmiş; duvarlara ve merdiven basamaklarına derslerle ilgili bilgiler eklenmiş; matematik alan ve atölyeleri oluşturulmuştur.”

MUSTAFA ÜNÜVAR

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.