Bir millet yok ediliyor

Bir millet yok ediliyor

İsrail, Filistinde katliam yaparken, tüm dünyanın bir milletin yok edilmesine seyirci kalması acıyı daha da artırıyor

DERBENT HALKI İSRAİL’İ LANETLEDİ
İsrail’in 27 Aralık’ta başlattığı Filistin’e yönelik saldırı bütün yurtta olduğu gibi Derbent’te de halk tarafından protesto edildi. İlçe meydanında yapılan miting, gıyabi cenaze namazının kılınmasıyla başladı. Filistin’in kurtuluşu için dua edildikten sonra İHH Yönetim Kurulu’ndan Şükrü Nortçu ve Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar halka hitap etti. Konuşmalarda, İsrail’in döktüğü kanda boğulacağına vurgu yapıldı.
FOSFOR BOMBALARI YAKIYOR
Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci, Sendika binasında düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlardan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, tüm dünyanın bu insanlık suçuna seyirci kalmasının acıyı daha çok artırdığını söyledi. Demirci, “Filistin’li kardeşlerimizin tek suçu Müslüman olmak, atalarının bıraktığı topraklarda, kendi devlet ve bayrağının altında yaşamak. Ama bunu bile çok görüyorlar” dedi.
ARAP ÜLKELERİ BİRLİK OLMALI
Demirci, Arap ülkelerinin birlik içinde olmaları gerektiğini de dile getirirken, “Ey Allah’ın vermiş olduğu nimet içerisinde dünya sarhoşluğuna kapılmış gafil Arap ülkeleri! Amerikan uşaklığından ne zaman kurtulacaksınız? Allah petrol nimetini elinizden alıverse o zaman ne yapacaksınız? Filistin’in başına gelen sizin başınıza gelse ne yaparsınız? Birlik içinde olmanız gerektiğinizi ne zaman anlayacaksınız” diye konuştu.

Birlik zamanı geldi
Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci, düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlara karşı tüm İslam ülkelerinin birlik içinde olmasını istedi

Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci, düzenlediği basın toplantısında İsrail’in Filistin’de uyguladığı katliamın yüreklerini yaktığını söylerken, yaşanan zulüm karşısında tüm İslam ülkelerinin birlik içinde olmasını istedi. Demirci, katliamdan duyduğu üzüntüyü dile getirirken, tüm dünyanın bu insanlık suçuna seyirci kalmasının acılarını daha çok artırdığını söyledi.
Demirci, “On beş günden bu yana dünya devletleri ve insanlık önünde, bir millet, tarihin derinliklerine gömülmek ve yok edilmek isteniyor. Katil İsrail, emperyalist ABD ve onun uşaklığını yapan Avrupa ülkelerinin koruması altında hastaneleri, okulları, camileri, ambulansları ilaç ve gıda taşıyan araçları dahi bombalamaya devam ediyor. İnsan canı kurtarmak için var gücü ile çalışan doktorları, yaşlı insanları ve kucağında çocuğu ile birlikte anneleri katlederek şehit ediyor. İnsanlık suçu işleyen İsrail’in yerleşim yerlerine attığı fosfor bombalarından dolayı evinin önünde oynamak isteyen çocuklar yanarak can veriyor. Buna dayanmak mümkün değil” dedi.
Bu kardeşlerimizin tek suçu Müslüman olmak diyen Demirce, Filistin halkının tek istediğinin atalarının bıraktığı topraklarda, kendi devlet ve bayrağının altında hür ve huzur içinde yaşamak olduğunu da hatırlatırken, “Ancak Filistinli kardeşlerimize bunu bile çok görüyorlar. Ancak tüm dünya bu vahşete seyirci kalıyor. Öyle ise şimdi soruyorum. Ey Allah’ın vermiş olduğu nimet içerisinde dünya sarhoşluğuna kapılmış gafil Arap Ülkeleri! Amerikan uşaklığından ne zaman kurtulacaksınız? Allah petrol nimetini elinizden alıverse ne yapacaksınız? Filistin’in ve Filistin’deki kardeşlerimizin başına gelen sizin başınıza gelse ne yaparsınız? Katil İsrail’in Filistinli kardeşlerimize bugün yaptıklarını yarın Mısır’a, Lübnan’a, Suriye’ye ve diğer Arap ülkelerine yapmayacağını mı zannediyorsunuz. Eğer aklınızı başınıza alıp bütünleşmezseniz sırada sizlerde varsınız demektir” diyerek tüm Arap ülkelerinin birlik içerisinde hareket etmelerini istedi.
Demirci, Filistin halkı yararına düzenlenen yardım kampanyasına da herkesin katılmasını isterken, “Ey Müslüman Türk milleti, geçmişte olduğu gibi bu günde görev bize düştü. Filistin ve Filistinli kardeşlerimiz havadan, denizden, karadan dört bir yandan kuşatma altında iken, kardeşlerimiz aç, susuz, ilaçsız yanarak ölürken bizler nasıl rahat ederiz. Biz Diva-Sen olarak bu konuda gereken hassasiyeti gösteren herkese teşekkür ediyoruz. Bizler Vakıf çalışanları olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarda çalışanları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlatmış olduğu kampanyaya deste vermelerini istiyoruz. Biz kendimiz ve çevremizde bulunan arkadaşlarımızdan topladığımız bin TL’yi kampanyaya yatırdık. Bizimle birlikte bu kampanyaya destek veren Sarıyakup Mahallesi Muhtarı Ahmet Baydar ve Sarı Müsevvit Camii cemaati kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki herkes bu anlamlı yardıma katkıda bulunur” diye konuştu.

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum