'Bir İnsanın En Büyük Düşmanı Kötü Düşüncelerdir

'Bir İnsanın En Büyük Düşmanı Kötü Düşüncelerdir

Sincan Belediyesi’nin düzenlediği haftalık eğitim seminerleri kapsamında bu hafta, olumlu düşüncenin yaşamımız üzerindeki etkisi hakkında bilgi verildi.

Sincan Belediyesi’nin düzenlediği haftalık eğitim seminerleri kapsamında bu hafta, olumlu düşüncenin yaşamımız üzerindeki etkisi hakkında bilgi verildi. Olumlu düşüncenin beden ve ruh sağlığını nasıl etkilediğini anlatan Ankara İl Müftülüğü Baş Vaizesi Sema Yiğit, “Bir insanın en büyük düşmanı aklından geçen kötü düşünceler ve ağzından çıkanlardır. En büyük dostu ise; iyimserlik, olumlu düşüncedir.” dedi.

Olumlu düşüncenin hem bedenen hem de ruhen kişiyi etkilediğini söyleyen Sema Yiğit; “Kötü düşünceler yerine hayatımıza iyiyi güzeli sokmalıyız. Kafamızdaki kötü ve olumsuz düşünceler bizleri yorduğu gibi aynı zamanda sağlık açısından da sıkıntı yaşamamıza neden olabilir. Hayata gülümseyerek bakmalı ve huzurlu bir gelecek hayal etmeliyiz. Kendimizde ne kadar güzel düşünceler barındırırsak o kadar güzel yarınlar bizi bulur.” dedi.

Baş Vaize Sema Yiğit, gülümsemeyi başardığımızda, güzel niyet ve düşüncelerini hayatımıza geçirdiğimizde hayatın da bize güleceğinin altını çizdi. Yaşanılan olaylardan da örnekler sunarak konuyu renklendiren ve etkili kılan Yiğit; “Bir insanın en büyük düşmanı aklından geçen kötü düşünceler ve ağzından çıkanlardır. En büyük dostu ise; iyimserlik, olumlu düşüncedir” diye konuştu.

Hayata gülümseyerek bakmanın bir erdem olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna ise; “İyi niyet ve güzel amel hayatımızı daha güzel ve daha huzurlu geçirmemizi sağlayan en temel değerlerden biridir. Aklımızdan iyiliği kalbimizden de dürüstlüğü ve doğruluğu çıkarmayalım. Hayata gülümseyerek bakalım ki hayatta bizim karşımıza güzel yarınlar çıkarsın” ifadelerini kullandı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.