BİM mağaza ağını genişletiyor

BİM mağaza ağını genişletiyor

Perakende sektörünün önde gelen isimlerinden BİM, küresel ekonomik krize rağmen mağaza ağını genişletmeye ve büyümeye devam ediyor.

Perakende sektörünün önemli kuruluşlarından BİM, küresel ekonomik krizin Türkiye'yi de etkisi altına aldığı bir dönemde istikrarlı mağaza ağını genişletmeye ve büyümeye devam ediyor. 2008 yılını 551 yeni mağaza açarak tamamlayan BİM, 2009 yılında da 350 yeni mağaza açmayı hedefliyor. Ekonomik durgunluğun bütün sektörlerde işsizliği artırdığı 2008'in son dört ayı içerisinde 660 yeni çalışanı istihdam eden BİM'in çalışan sayısı 13 bin 700'e ulaştı. 2008 yılının tamamında ise 3 bin 287 kişiye yeni iş imkânı sağlandı. 2009 yılında da büyümeyle birlikte yeni personel alımı devam edecek.

Sayıları 2 bin 300'e ulaşan mağazalarının lojistik hizmetlerini kendi imkânlarıyla gerçekleştirerek maliyetleri azaltan ve fiyatların uygun kalmasını sağlayan BİM, lojistik merkezi sayısını da 16'dan 23'e çıkardı. BİM, lojistik merkezi alanında ise metrekare olarak yaklaşık yüzde 50 büyüme gerçekleştirdi. BİM 2008'in ilk dokuz ayında satışlarını yüzde 47 artırarak 3,174 milyar TL düzeyine çıkartmış ve 3. çeyrekte 25 milyon TL net kâr elde etmişti.
Kriz dönemindeki performanslarını değerlendiren BİM CEO'su Jos Simons şunları söyledi: "BİM'in yüksek kaliteli ürünü en uygun fiyatlarla tüketiciye sunan iş modeli, kriz dönemlerinde de başarılı performans gösteren bir modeldir. İş yapma şeklimiz sayesinde yüksek kaliteden taviz vermeden maliyetlerimizi kontrol altında tutabiliyoruz. Bu da müşteri memnuniyetinin sürekli artmasını sağlıyor. Bu yüzden mağazalarımızdan müşteriler ve alışveriş eksik olmuyor. Biz bu yıl da büyümeye, tüketiciler ve ülkemiz için değer ortaya çıkarmaya ve istihdam artışına katkıda bulunmaya devam edeceğiz."    
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.