‘Beyşehir’e yatırımlar yetersiz’

‘Beyşehir’e yatırımlar yetersiz’

CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şentürk iktidara en son seçimlerde yüzde 73'ün üzerinde oy veren Beyşehir'de hizmetlerin yetersiz kaldığını söyledi. 

CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şentürk iktidara en son seçimlerde yüzde 73'ün üzerinde oy veren Beyşehir'de hizmetlerin yetersiz kaldığını söyledi. 

Beyşehir’deki yatırımların takipçisi olduklarını belirten CHP Beyşehir İlçe Başkanı Rıdvan Şentürk, "Beyşehir AK Partiye 2002'de yüzde 45,1. 2007'de yüzde 56,2, 2011'de 66,1, 2015 Kasım'da yüzde 71,3 ve Cumhur İttifakı olarak girdiği 2018 seçimlerinde de yüzde 73,4 oranında oy vererek çok ciddi oranda bir teveccüh göstermiştir. Bu oranlar belki de ülke genelinde AK Partiye verilen oy oranları arasında ilk sıralardadır. Elbette demokrasiye inanan bir parti olarak bu teveccühü sorgulama hakkımız yoktur. Fakat CHP Beyşehir olarak İlçemiz için verilen vaatlerin akıbetini sorgulayacağız ve sorgulamaya da devam edeceğiz. Bu bağlamda, 2013 yılında Gembos Yolu projesi kapsamında yapımına başlanan Demirkapı Tüneli 2016 yılında bitirilecekti. Bitirilemediği gibi halkın doğru olarak da bilgilendirilmediğini düşünüyoruz. Aradan yıllar geçti ve geçtiğimiz yıl bitirme tarihi revize edilerek 2022 sonunda teslim olacağı söylendi.  Soruyoruz 2022 yılının bitimine sayılı günler kala bu projeyi bitirip açılışını yapacak mısınız? Yoksa halka sabır tavsiye ederek bitirme yılını daha da öteleyecek misiniz?” dedi. 

 Beyşehir Gölü’nün temizliği ile ilgili konuşan Şentürk, “Bizzat AK Parti Konya Milletvekili Sn. Gülay Samancı tarafından duyurulan, Çevre Bakanlığı tarafından 2020 bütçesinden 15 milyon TL'nin ayrıldığı ve aynı yılın ilk çeyreğinde başlanıp 2021'e kadar tamamlanacağı konusundaki müjdesi ne olmuştur. Proje geçerliliğini koruyor mudur? Koruyor ise neden temizlik çalışmalarına başlanmamıştır? Bu soruların cevabını beklemekteyiz.  CHP Beyşehir olarak ilçemize verilen vaatlerin yerine getirilip getirilmediğinin takipçisi olacağımızı kıymetli hemşerilerimize saygı ile duyuruyoruz" ifadelerini kullandı. 

HABER MERKEZİ 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum