Beyşehir'de, park içindeki tuvalete esnaftan tepki

Beyşehir'de, park içindeki tuvalete esnaftan tepki

Beyşehir'de Vuslat Parkı içerisine yapılan tuvalet inşaatına bir grup esnaf tepki gösterdi

Beyşehir'de Vuslat Parkı içerisine yapılan tuvalet inşaatına bir grup esnaf tepki gösterdi. Esnaf adına açıklama yapan Yusuf Karakaya, yeşil alan içine tuvalet yapılmasının doğru bir davranış olmadığını söyledi. ''Bu ucubeyi istemiyoruz'' yazılı dövizi taşıyan Karakaya, ''Başbakanımızdan rica ediyorum, o böyle ucubeleri sevmez zaten. Bu ucubeyi görmesini istiyorum'' dedi.  Vuslat Parkı içerisine inşa edilmeye başlanan tuvaletin yeraltına alınmasının ve daha estetik olarak inşa edilmesinin gerektiğini ifade eden Karakaya, ilçede tuvalet yapılmasına karşı olmadıklarını ancak park içinde olmasının yanlış olduğunu dile getirdi.
Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı ise Vuslat Parkı'nda çalışmaların yaklaşık 1,5 yıldır devam ettiğini belirterek, çalışmanın proje hazırlığı içerisinde şehir plancıları, inşaat mühendisleri, mimarlar tarafından yürütüldüğünü açıkladı.
Tuvaletin bölgede yeraltına alınmamasının sebebinin özürlülerin düşünülmesi olduğunu vurgulayan Taşçı, şunları kaydetti: ''Modern dünyada her şey artık özürlülerin hiç kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan bütün ihtiyaçlarını giderebileceği şekilde dizayn ediliyor. Özellikle tuvaletler kesinlikle yeraltına alınmıyor. Orada yapacağımız tuvalet düz ayak olacak. Hem bayanlar, hem erkekler için ayrı ayrı ve özürlüler de düşünülerek planlandı. Burada hiçbir esnafımız tedirgin olmasın. Kurulun verdiği projeyi aynen uygulamak zorundayız. Benim 10 metre sağa, 10 metre soluna ya da 1 metre altına indirmem mümkün değil. Projeyi aynen uygulamamız gerekiyor. Kaldı ki biz o tuvaleti değişik bitki türleriyle kamufle edeceğiz zaten.''

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.