Beyşehir için dönüm noktası

Beyşehir için dönüm noktası

Beyşehir İlçe Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi'ne Beyşehir'deki tarihi Eşrefoğlu Camii'nin de girmesi için yaptığı başvuruyu, "Beyşehir i

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi'ne Beyşehir'deki tarihi Eşrefoğlu Camii'nin de girmesi için yaptığı başvuruyu, "Beyşehir için dönüm noktası bir gelişme" olarak değerlendirdi.
Taşcı, Beyşehir Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmada, Eşrefoğlu Camii ile ilgili son gelişmeler konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi. Eşrefoğlu Camii'nin dünya kültür mirasına aday gösterilmesiyle ilgili projenin tamamlandığıyla ilgili kendilerinin bilgilendirildiğini ifade eden Taşcı, "Bu, Beyşehir için gerçek anlamda bir dönüm noktası. İnşallah dosya Haziran ayı sonlarında görüşülecek. Olumlu sonuçlanırsa bu Beyşehir'in en az Gembos yolu kadar önem arz eden bir konu olacak. Ben bu 2 konunun birbirini bütünleyici olduğunu düşünüyorum. Yani bu proje gerçekleşirse, bütün dünyanın turizm envanterine Beyşehir ve Eşrefoğlu Camii de bir marka olarak girecek. O yüzden bu önemli bir gelişme. Ve bu sevindirici gelişmeyi siz meclis üyelerimizle ve kamuoyumuzla da paylaşmak istedim. Bu konuda başta Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay olmak üzere tüm bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum"dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.