Bem-Bir-Sen Konya yetkili ve etkili sendika oldu

Bem-Bir-Sen Konya yetkili ve etkili sendika oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında gerçekleştirilen Yerel Yönetim Hizmet Kolu yetki tespit toplantısı sonucunda Bem-Bir-Sen, Yerel Yönetimler Hizmet Kolunda 2023 yılı yetki tespit sürecini, ülke genelinde 70 bin 38; Konya genelinde ise 3 bin 101 üye sayısı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında gerçekleştirilen Yerel Yönetim Hizmet Kolu yetki tespit toplantısı sonucunda Bem-Bir-Sen, Yerel Yönetimler Hizmet Kolunda 2023 yılı yetki tespit sürecini, ülke genelinde 70 bin 38; Konya genelinde ise 3 bin 101 üye sayısı ile rakiplerini geride bıraktı. Bem-bir-Sen hem yetkili, hem de etkili sendika oldu.

Yetki tespit toplantısını değerlendiren Bem-Bir Sen Konya Şube Başkanı İrfan Mutlu, “Güvenleriyle gücümüze güç katan, üyelikleriyle örgütlülük noktasında tavır ortaya koyan, yerel yönetim çalışanlarımıza şükranlarımızı arz ediyorum. Bugüne kadar birçok hususta hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeden, yerel yönetim çalışanlarımızın mali ve sosyal imkanlarını artırmaya devam edeceğiz. Kazanımlarımızla memurlarımızın teveccühünü kazanmaya devam edeceğiz. Bu sene olduğu gibi her dönemde üye sayımızı artırarak emek mücadelesinde hedeflerimize yürüyeceğiz. Üyesinin, milletinin sorunlarına çözüm bulmaya, beklentilerini karşılamaya, hedeflerini gerçekleştirmeye odaklı; yerli, milli sendikacılık anlayışımızla yolumuza devam edeceğiz. Emeği değerli kılma, ekmeği artırma çabalarımızın karşılığını bihakkın alma noktasında kutlu yürüyüşümüze omuz veren büyük Bem-Bir-Sen ailesine üye olmak için kararlılık gösterenlere, bu yıl ailemize yeni katılanlara, 81 ilde teşkilatımızın bütün birimlerine öncülük eden sendikal öncülere, hedefimize katkılarından ve yeni zaferlere imza atma kararlıklarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bem Bir Sen’in ülke genelinde 18 yıldır üst üste yetkili sendika olduğunu dile getiren Mutlu, “Bem Bir Sen olarak ülke genelinde üye sayımızı artırarak 70 bin 38 sayısına; Konya’mızda ise 3 bin 101 üye sayısına ulaşmamız bizleri bir kez daha yetkili ve etkili sendika yapmıştır. Bu başarıya imza atan ve gönüllerini ortaya koyan tüm üyelerimize ve temsilcilerimize, sendikam adına teşekkür ediyorum. Ayrıca bizlerin her zaman yanında olan ve desteklerini esirgemeyen Genel Başkanımız Sayın Levent Uslu ve Genel merkez yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.