Belediye Haşeratlarla Gece Mücadele Ediyor

Belediye Haşeratlarla Gece Mücadele Ediyor

Kayseri Melikgazi Belediyesi,ilçe sınarlarında haşeratla mücadelede 5 ekiple gece ilaçlaması yapıyor.

Kayseri Melikgazi Belediyesi,ilçe sınarlarında haşeratla mücadelede 5 ekiple gece ilaçlaması yapıyor.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yeni alınan ilaçlama makinesi, yeni bir ilaçlama tekniği ve aracı ile yaz aylarında daha etkin ve sürekli bir ilaçlama çalışması yapıldığını, ayrıca büyüyen ve gelişen ilçe de daha seri hizmet verebilmek için ilaçlama ekip sayısını artırdıklarını söyledi.

İlkbahar döneminde haşarat ile mücadele çalışmalarını başlattıklarını ve bir telefon ile ekiplerin ilaçlama bölgesine yönlendirdiklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, sineksiz bir yaz için ilaçlama ekip sayısını artırdıklarını ve ayrıca vardiye usulü ile 16 saat haşarata karşı ilaçlama çalışmasını yerine getirdiklerini belirtti.

Melikgazi Belediyesi olarak yeni bir ilaçlama makinesi satın aldıklarını ve bu ilaçlama makinesi ile daha etkin, verimli ve daha kısa sürede ilaçlama çalışması gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi: “Bin metrekare alandan küçük yerleri park olarak değerlendiriyoruz. İlçe sınırları içerisindeki yeşil alan ve parklarda bitki haşaratına, ağaç ve yaprak böcekleri ile özellikle kenelere karşı etkin bir ilaçlama çalışması içerisindeyiz. Yaz aylarında ağaçların daha gür, sağlıklı ve çevresi ile bütün olabilmesi için ilaçlama yapıyoruz. Bu ilaçlama ile ağaçların bit, sinek ve istenmeyen diğer zararlı haşaratın yuva yapmasını engelliyoruz. Geniş bir alanda daha etkin ve verimli bir hizmet için teknolojinin her türlü yeniliklerini ve araçlarını kullanıyoruz. 5 ekip gündüz, 5 ekip akşam çalışmakta dolayısı ile günde 10 ilaçlama ekibi ilçeyi adeta ilaç ile taramaktadır. İlaçlama ile yaprak biti, ağaç sineği, örümcek ve kemirici böcekler imha edilmektedir. Dolayısı ile çevre sağlığı korunmaktadır."

Başkan Büyükkılıç, yine ilçe sınırları içerisinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlara ait binalarda talep edildiği takdirde ilaçlama çalışmasını yerine getirdiklerini ayrıca gerektiğinde özel ilaçlama şirketlerine ilaçlama yaptırdıklarını sözlerine ekledi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.