Belediye Ekipleri 3 Adet Kaçak Yapıyı Yıktı

Belediye Ekipleri 3 Adet Kaçak Yapıyı Yıktı

Aksaray merkez Laleli, Bahçeli ve Somuncu Baba mahallelerinde H.S., Y.C., ve A.Ş. tarafından kaçak olarak inşa edilen 3 ayrı gecekondu yıkılarak şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Aksaray merkez Laleli, Bahçeli ve Somuncu Baba mahallelerinde H.S., Y.C., ve A.Ş. tarafından kaçak olarak inşa edilen 3 ayrı gecekondu yıkılarak şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri imara aykırı kaçak yapılaşmaya müsaade etmiyor. İmara aykırı veya kaçak yapıldığı tespit edilen yapılar, Aksaray Belediyesi ekiplerince hem yıkılıyor hem de bu kişiler hakkında yasal işlem yapılıyor. Kaçak yapı ihbarı alan zabıta ve imar müdürlüğü ekipleri, Laleli, Bahçeli ve Somuncu Baba Mahallelerinde H.S., Y.C. ve A.Ş. tarafından kaçak olarak inşa edilen 3 ayrı gecekonduyu yıktırarak şahıslar hakkında yasal işlem başlattı.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, kaçak yapılaşma konusunda hiç kimseye taviz verilmediğinin altını çizerek şunları söyledi: “Hızla gelişmekte ve modern bir yapıya kavuşmakta olan Aksaray’da gecekondu kültürünün tarihe gömülmesi gerekiyor. Biz Aksaray Belediyesi olarak kaçak yapılaşmaya kesinlikle taviz vermiyoruz. Ruhsatsız bina yapanların binaları yıkılacak, kendileri de kanunların öngördüğü şekilde cezalandırılacaktır. Yapı kullanım izni olmadan hiçbir binaya elektrik, su, kanalizasyon bağlamak mümkün değil. Biz göreve geldikten sonra bu kanun çerçevesinde kesinlikle bir tek ruhsatsız binaya göz yummadık. Bundan sonrada yummayacağız. Hemşerilerime bu konuda daha duyarlı olmalarını tavsiye ediyorum. Hemşerilerimizin mahallesinde, çevresinde kaçak yapı yapanları bize bildirmeleri halinde biz gereğini yapacağız. Şehrimizde atıl vaziyette bulunan metruk binalar ve yapılarda yine belediyemiz tarafından yıkılarak çirkin görüntüler ortadan kaldırılıyor. Daha modern ve güzel bir şehirde yaşamak ve de yaşam standardımızı artırmak istiyorsak kaçak inşaat yapmayalım. Yapılırsa bizde hukuki çerçevede gereğini yaparız.” CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.