Bayramda yüzleri güldürdü

Bayramda yüzleri güldürdü

Seydişehir Belediyesi canlı hayvan pazarı ve kurban kesim merkezi halkın takdirini topladı.

Seydişehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden biri olan ve ilk olarak 2009'da Belediye Başkanı Abdulkadir ÇAT tarafından hizmete açılan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezi bu yılki Kurban Bayramı için yeni yapılan düzenlemelerle Seydişehirlilerin hizmetine sunuldu. Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezinde her yıl olduğu gibi bu yıl da Arife günü ve Kurban Bayramında vatandaşları yalnız bırakmadı.Belediye Başkanı vatandaşlarla bir araya gelerek Kurban Bayramlarını kutladı.Yapılan duaların ardından kurbanlar kesildi. Binlerce vatandaş Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezinden satın aldığı kurbanlıklarını kesme imkanı buldu.

Bölgenin tek ve modern Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezi bu Bayram da yüzleri güldürdü. Teknolojik araçlarla donatılan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezi fiziksel koşulları ve Seydişehir Belediyesi ekipleri ile Kurban Bayramı'nda mükemmel bir hizmet vererek halkın takdirini kazandı, vatandaşlardan tam not aldı.Halkın büyük ilgi gösterdiği Kurban Kesim Merkezi'nde, dini vecibelerini yerine getiren vatandaşlar Kurbanlarını kısa sürede keserek gönül rahatlığı ile evlerine döndü. Her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülerek dizayn edildiği Kurban Kesim Ünitelerinde sağlıklı ve hijyenik koşullar sunan Seydişehir Belediyesi, vatandaşlara kurbanlarını rahatlıkla kesebilmeleri için her türlü kolaylığı sağladı. Aynı anda 5000 küçükbaş, 500 büyükbaş olmak üzere 5500 canlı hayvanın satışı ve kesimine olanak sağlandı. Vinç, elektrikli testere gibi teknik imkanların sunulduğu Kurban Kesim Merkezinde uzman kasaplar tarafından 10 dakika gibi kısa sürede büyükbaş hayvanın kesilmesi sağlanarak vatandaşa büyük bir kolaylık sunulmuş oldu. Veteriner hekim ve Belediye zabıta ekipleri de denetimlerini sürdürürken; Belediye, vatandaşlara kurbanlarını kestikten sonra koyabilecekleri poşetler dağıttı.

Bayramda Kurban Kesim Ünitelerini kontrol eden Belediye Başkanı Abdulkadir ÇAT, vatandaşların bayramını kutlayarak, kolaylıklar diledi. "Hemşerilerine en iyi hizmeti sunabilmenin ve yaşamlarını kolaylaştırabilmenin gayreti içinde olduklarını" ifade eden Başkan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Belediyemiz tarafından teknolojik ve modern şekilde yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz, Konya Bölgesi'nde tek ve örnek olan Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezi'mizi Seydişehirli vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Vatandaşlarımızın göstermiş olduğu hüsnü kabule çok teşekkür ediyorum. Burada satış yapan ve kurbanlarını kesen vatandaşlarımızın mutlu ve memnun bir şekilde ayrılarak Kurban Bayramlarını en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak bizim için son derece önemlidir. Hemşerilerimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyor; Tüm İslam Alemi'nin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum" dedi.

Belediyenin sunduğu hizmetten memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar Başkan'ın Bayramını kutlayarak Kurban Kesim Merkezini ilçeye kazandırdığı için kendisine teşekkür ettiler.

Seydişehir Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezinde kurbanların kolay ve kısa sürede kesim yapılabilmesi için her türlü teknik donanım sağlanmış;Büyük baş ve küçük baş kesim yerleri olarak belirlenen kapalı bölümlerde jalaskalar ,kancalar, makara sistemi, baskül, elektrikli testereler konmuştur. Ayrıca kesim sonrası hijyenin sağlanması için su bağlantısı ve drenaj sistemi kurularak çevre kirliliği önlenmiştir. Kurbanlıkların hijyenik ortamda parçalanması amacı ile kesim tezgahları gibi teçhizatlar yerleştirildi.Sakatat ve deri poşetleri Bayram süresince Belediye tarafından ücretsiz olarak verildi. Kesim sonrası katı atıkların transferi Belediye temizlik ekipleri tarafından düzenli olarak yapıldı, dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız olarak sürdürüldü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.