Bayram öncesi bin 300 çocuk sevindirildi

Bayram öncesi bin 300 çocuk sevindirildi

AK Parti Karaman İl Teşkilatı, başlattığı proje ile Ramazan Bayramı öncesi bin 300 çocuğu sevindirdi.

İl Teşkilatı anlaştığı mağazalarla tespit ettiği çocukları giydirdi. Proje kapsamında kimsesiz çocuklar olmak üzere yardıma muhtaç ailelerin çocukları giydirilerek hem çocuklar sevindirildi, hem de ailesine maddi manevi destek sağlanmış oldu. AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, İl Başkanı Kerim Dereli, Merkez İlçe Başkanı Celalettin Güngörer, Kadın Kolları Başkanı Emine Şimşek ile Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’nun eşi Hilal Uğurlu ve bazı partililer kimsesiz çocukların kaldıkları Sevgi Evleri’ni ziyaret ederek buradaki çocuklarla kıyafetlerini teslim etti. Başlattıkları proje hakkında bilgi veren AK Parti Karaman Sosyal İşler Başkanı Ümit Gülin Göksoy, partimiz için çocuklarımız çok büyük öneme sahiptir. AK Parti'nin vizyonunda çocukların mükemmel insani değerlere sahip, bilinçli, iyi eğitimli, saygılı, inançlı ve kendine güvenen fertler olarak yetiştirilmeleri, koruyucu ve önleyici tedbirler geliştirilerek çocukların korunma ve bakıma muhtaç hale gelmeden karşı karşıya kaldıkları sorunlar çözülerek çocukların aileleri ile birlikte mutlu fertler olarak yetiştirilmelerinin sağlanması vardır. Bu bağlamda Karaman il teşkilatı olarak öncelikli amacımız çocuklarımızın mutluluğudur.

Çocuklarımızın giydirilmesine dinimizde çok önemli yeri bulunan 11 ayın sultanı Ramazan ayının ilk gününde başladık. Bugüne kadar bin 300 çocuğumuzu giydirdik. Çocuklarımızın sevinçlerini gördük, ailelerinin 'Allah razı olsun' dualarıyla beraber hayır dualarını aldık. Projemizde hedeflediğimizin çok üstü bir sayıya ulaştık. Bunun için bu çalışmada maddi manevi yardımları bulunan AK Parti İl Teşkilatı içindeki ve dışındaki bütün dostlara, her konuda sağduyusunu gösteren Karaman halkına çok teşekkür ediyoruz" dedi.

AK Parti Karaman İl Teşkilatı olarak her zaman herhangi ideolojik bir ayırım gözetmeksizin vatandaşların yanında olmak, onların dertlerini dinleyip çözümler üretmek için bu görevi üstlendiklerini ifade eden Göksoy, “Bu bağlamda Ramazan ayında durup dinlenmeden çalışıp yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımıza hiç bir sorununu göz ardı etmeden yardım etmeye çalıştık. Teşkilat olarak 3 bin eve gıda paketi dağıttık. Bu çalışmalarımızda önceliğimiz her zaman 'Allah razı olsun' sözünü duymak oldu. Bundan sonra da ihtiyaçlarını yerinde tespit ederek yardımcı olmaya çalışacağız. AK Parti Teşkilatı olarak sadece Ramazan ayında değil, yılın her ayı ve gününde ilimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olacağız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.