Batı, Tunus'a yöneldi

Batı, Tunus'a yöneldi

İnanç Özgürlükleri Platformu Sözcüsü Ersoy Kağnıcıoğlu, Batı'nın Mısır'a yaptığını, Tunus'a da yapmaya çalıştığını ifade etti.

İnanç Özgürlükleri Platformu Sözcüsü Ersoy Kağnıcıoğlu, Batı'nın Mısır'a yaptığını, Tunus'a da yapmaya çalıştığını belirterek, “Tunus’u bir terör sarmalına çekmeye çalışanların çabası, Müslümanlar'ın Mısır’da gösterdiği siyasal basiretle boşa çıkacak” dedi

İnanç Özgürlükleri Platformu 309. hafta basın açıklaması Kayalıpark Meydanı'nda gerçekleşti. Pltaform adına açıklamayı Ersoy Kağnıcıoğlu yaptı. Özgür-Der'in saldırılara maruz kaldığını belirten Kağnıcıoğlu, “Özgür-Der Van Şubesi, silahlı ve molotoflu saldırılara maruz kalmıştır. PYD’nin çığırtkanlığını yapmamak bir suç sayılmış ve Özgür-Der cezalandırılmak istenmiştir. PKK'nın Suriye kolu olan PYD’nin mevzi kaybetmek korkusuyla dezenformasyon yayarak Nusra'ya karşı kamuoyu oluşturmaya çalıştığı ve Nusra cephesini karalama faaliyetlerine giriştiği açık bir gerçektir. Bu alanda pek çok yalan haberi yayarak insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır. Bu yalan haberlerle ilgili açıklama yaparak, Esed muhaliflerini destekleyen ve Suriye'ye insani yardım faaliyetlerinde bulunan Özgür-Der Kürt nasyonal-sosyalist basını tarafından hedef gösterilmiş ve sosyal medyada Özgür-Der'e yönelik saldırı çağrıları açıkça yapılmıştır. 'Rojava'da katliam var iddiaları için delil var mı?' diye soranları bile neredeyse Kürt düşmanı ilan etmek akıl ve insafa sığmayacağı bilinen bir gerçektir. Özgür-Der gibi Kürt meselesi konusundaki hassasiyeti bilinen dernekleri Kürt katliamı varmış ve bu katliamı onlar destekliyormuş gibi gösterip suçlayarak hedef göstermesi, laik PYD'nin Rojava'da hakimiyet kaybetme korkusundan kaynaklanmaktadır” dedi. Mısırda oynanan oyunların Tunus’da da tezgahlandığını ifade eden Kağnıcıoğlu, “Tunus’u bir terör sarmalına çekmeye çalışan bu çabayı; Müslümanlar'ın Mısır’da göstermekte oldukları siyasal basiretle, Tunus’ta da boşa çıkaracaklarına inanmaktayız. Onların hesapları Müslümanların basiretleri ve sabırları karşısında işlevsiz kalacaktır. Yüzyıllık direniş tecrübesi basiretle hayata geçirildiğinde, Müslümanlar'ın adalet, kardeşlik ve barış eksenli çabaları cihat anlayışına yepyeni bir katkıda bulunacak ve basiretle zafere ulaştıracaktır. Mübarek Ramazan ayının imanlarımızı ve ruhlarımızı canlandıran atmosferi yerini Bayramın sevinç, mutluluk, umut veren esenliğine bıraktı. Müslümanların Ramazan bayramını tebrik eder, bayramın esenlik atmosferinin bütün günlerimizi kuşatmasını Halik-i Zül’celal’den temenni ederiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.