Başvurular sona eriyor

Başvurular sona eriyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Oda Başkanı İsmail Turan, Staja Giriş Sınavı başvurularının ay sonunda sona ereceğini söyledi

İsmail Turan yaptığı açıklamada, Staja Giriş Sınavı'nın Mali Müşavirlik mesleğine giriş aşaması olduğunu, üst kurulları Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) tarafından Anadolu Üniversitesi aracılığıyla yılda 3 kez yapıldığını bildirdi. Bu dönem sınav başvurusunun 30 Nisan 2011 tarihinde sona ereceğini belirten Turan, “Sınavına başvurabilmek için, Hukuk, İktisat, Maliye, İşletme, Muhasebe, Bankacılık, Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksek okullardan veya denkliği yüksek öğrenim kurumlarınca onaylanmış yabancı yüksek öğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak veya diğer öğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmakla beraber, yukarıda belirtilen bilim dallarından lisansüstü düzeyinde diploma almış olmak gerekmektedir. 100 sorusu alan bilgisi, 20 sorusu ise genel kültür olmak üzere toplam 120 soruluk test biçiminde yapılan sınavdan mesleğe başlamak isteyen bir aday en az 60 puan almalıdır” dedi.
Bu dönem sınavın başvuru şeklinde de değişiklikler olduğunu hatırlatan Turan, “Önceki dönemlerde Anadolu Üniversitesi’ne yapılan başvurular bu dönem Temel Eğitim ve Staj Merkezimiz (TESMER) tarafından geliştirilen TEOS sistemi ile internet üzerinden yapılacaktır. Sınavla ilgili detaylı bilgi ve başvuru konusunda yardım almak isteyen lisans mezunları odamızın TESMER bölümünden destek alabilirler” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.