Başkanlardan Bakan Kurum’a ziyaret

Başkanlardan Bakan Kurum’a ziyaret

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamlarında ziyaret etti

Karatay’ın yatırımları ve yeni projelerinin istişare edildiği ziyaretleri değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız, Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız, bu yolda desteklerini hiçbir zaman esirgemedi. Bu gayret ve uyumla Karatay’ımızı çok daha güzel noktaya getirebilmek adına gece gündüz demeden çalışıyoruz” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile birlikte, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u makamlarında ziyaret etti. Kılca ve Başkan Uğur İbrahim Altay, söz konusu programları kapsamında ilk önce Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi. Bakan Murat Kurum’un makamında gerçekleşen ziyarette Karatay Belediyesi’nin ilçe genelinde hayata geçirdiği yatırımlar ele alındı. Karatay’da devam eden ve önümüzdeki dönemde yapılacak projelerin de konuşulduğu ziyarette Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, ilçe ile ilgili her konuda desteklerini esirgemeyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a teşekkür etti.

İLÇEMİZE UYUM VE GAYRETLE HİZMET EDİYORUZ

Başkan Hasan Kılca, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u ziyaret ettik. İlçemizde belediyemizin yanı sıra bakanlığımız ile diğer kuruluşlarla birlikte yürüttüğümüz çalışmaları da etraflıca ele alma fırsatı bulduk. Oldukça verimli geçen toplantımızda ilçemizin kentsel dönüşüm çalışmalarımız ile Karatay’ın çok daha düzenli ve doğru şehirleşmesine yönelik hayata geçirdiğimiz projelerimizi istişare ettik. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ile diğer kurumlarımızla birlikte güzel bir uyum içindeyiz. Bu uyumla hareket ederek büyük bir gayretin içerisindeyiz. Konya’mız ve Karatay’ımızla ilgili önemli gelişmelerin olduğu müjdelerimiz olacak. İnşallah onları da önümüzdeki günlerde hemşehrilerimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşayacağız. Ben bu vesileyle, her zaman Karatay’a olan ilgileri ve büyük destekleri dolayısıyla Bakanımız Sayın Murat Kurum’a çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

KARATAY, TÜM DEĞERLERİYLE BİRLİKTE GELECEĞE YÜRÜYOR

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ardından Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u da makamında ziyaret etti. Kılca ve Başkan Uğur İbrahim Altay, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte Karatay ve Konya’nın kültürel ve turizm ile ilgili çalışmalarını, yatırımlarını ve projelerini konuştu. Karatay’ı Türkiye’nin tarihi ve kültürel anlamda en şanslı, en zengin ilçelerinden birisi olarak tanımlayan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, belediye olarak bu bilinç ile hassasiyetle çalıştıklarının altını çizdi. Başkan Hasan Kılca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyareti ile ilgili şunları kaydetti: “Karatay, sahip olduğu derin ve zengin medeniyet değerleriyle ülkemizin en önemli ilçelerinden birisidir. Karatay Belediyesi olarak bizler de bu mirasımızı en başta korumak, ona sahip çıkmak, tanıtmak ve gelecek nesillere de aktarmak adına çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda; Obruk Hanı restorasyonu ve hemen yanı başındaki Kızören Obruğu’nun çevre düzenlemesinden Boncuklu Höyüğü ile ilgili çalışmalarımıza, Yağlıbayat Mahallemizde yer alan Savatra Antik Kenti çalışmamızdan ilçe merkezimizdeki birçok sokak sağlıklaştırma projelerimize kadar yoğun bir gayretin içindeyiz. Yani Karatay’ımız, tüm tarihi ve kültürel değerleriyle geleceğe yürüyoruz. Amacımız ilçemizdeki ecdat yadigârı mirasa sahip çıkmak, onları tanıtmak ve turizme kazandırmak. Bu vesileyle ilçemizle ilgili tüm projelerimize destek veren Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a şükranlarımı sunuyorum.”

HABER MERKEZİ

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.