Başkan Zolan Arapça Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

Başkan Zolan Arapça Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması'nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Şehri lâyıkıyla temsil ettikleri için teşekkür etti ve başarılarından dolayı kutladı. 16-17...

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Uluslararası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışması'nda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi. Şehri lâyıkıyla temsil ettikleri için teşekkür etti ve başarılarından dolayı kutladı. 16-17 Mayıs 2014 arasında Eskişehir'de düzenlenen yarışmanın Türkiye finalinde Denizli'ye dereceyle dönen beş öğrenciye bundan sonraki yaşamlarında da başarı dileyen Zolan, öğretmen ve yöneticilerine de teşekkür etti.

Denizli imam hatip okulları yöneticileriyle birlikte ziyarete katılan eski Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Başkan Zolan’a eğitime verdiği destekten ötürü teşekkür etti. Erdoğan, "Denizli, Türkiye'de yeni imam hatip okullarının yapımı konusunda en önde giden illerin başında yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda imam hatip okullarına rağbet de oldukça arttı. Öğrenci sayısında çok hızlı bir artış yaşandı. Sayısı iki olan lisemiz üçe çıktı. Gelecek sene kız lisesi sayısı da dörde çıkıyor. İnşallah bir yıl içerisinde Denizli merkezde lise sayımız beşe çıkacak. Öğrenci potansiyelimiz arttığı için çalışmaların planlamalarının da bu yönde olması gerekiyordu." dedi.

Başkan Osman Zolan da çocukların arzu ettiği eğitimi alabilmesi, herkesin istediğine ulaşabilmesi adına gayret sarf etiklerini belirtti. Zolan, “Eğitim her şeyin başında geliyor. İnsanlarımızı ileriye taşımak istiyorsak, değerlerimizi yaşamak ve yaşatmak istiyorsak, geleceğimize sahip çıkmak istiyorsak gençliğimize, çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bunun için her türlü imkân seferber edilmelidir. Öncelikle fiziki mekanlar, sonra da içini dolduracak kaliteli öğretmenlerimiz ve güzel çocuklarımızla eğitimimizi en üst seviyede gerçekleştirmek, geleceğimizi orada, o binalar içinde, ilim yuvalarında inşa etmek önemli bir görev." şeklinde konuştu.

Zolan daha sonra Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Arapça Bilgi dalında Türkiye üçüncüsü olan, Beyza Arslan, Rabia Nur Atik, Mehmet Yörük ve Sümeyye Tavşan ile Arapça Hitabet dalında dördüncü olan Kaan Sarıgül'ü altınla ödüllendirdi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.