Başkan Küçükler: Son 10 Yılda Hızlı Büyüme Yakaladık

Başkan Küçükler: Son 10 Yılda Hızlı Büyüme Yakaladık

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, şehrin 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladığını ifade ederek, istikrar ve tecrübeyle kentin modern bir görünüme kavuşacağını ifade etti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, şehrin 10 yılda hızlı bir büyüme yakaladığını ifade ederek, istikrar ve tecrübeyle kentin modern bir görünüme kavuşacağını ifade etti.

Esnafı gezdikten sonra Taşmağazaları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Suat Demirci ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Başkan Küçükler, Büyükşehir’in proje ve yatırımlarıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Hizmet dönemiyle ilgi bilgi veren Küçükler, “Altyapıları yaptık. Birçok şehirde olmayan altyapı bizim kentimizde var. Biz göreve geldiğimizde ‘Bu işte yapılmış’ diyebileceğimiz bir şey yoktu. Biz altyapı ve büyük projeler anlamında birçok problemi çözdük. Şehrin su gibi hayati bir sorununu hallettik. 150 trilyon harcayarak atıksu arıtma tesisini yaptık. Tüm bu kalıcı hizmetler Erzurum halkının mutluluğu ve rahatı için yapıldı” dedi. Belediye yönetiminde tecrübenin önemine dikkati çeken Başkan Küçükler, “18 yıllık bir tecrübeye sahibim. 2004’te şunu söyledim: Başarılı olmayacaksam Allah bana bu görevi nasip etmesin. Bizden daha iyi bu görevi yapacak olanlar varsa Allah onlara nasip etsin. Bu şehrin geriye gitme şansı yok artık. Biz, şehri daha da geliştirmek istiyoruz. Şu an kentin model ve örnek olma zamanı geldi. Birçok şehirde olmayan güzelliklere sahibiz” diye konuştu.

Ziyaretinde, geçtiğimiz günlerde kent kamuoyunun gündemini değiştiren dev projenin detaylarını da anlatan Başkan Küçükler, şöyle devam etti:
“Proje kapsamında sarı, mavi ve kırmızı hatlar oluşturduk. Bu hatlara göre 3 etap var. Birisi Doğu ve Batı istikametinde Ilıca’dan başlayıp Tebrizkapı’ya gelen istikamet, yarımşar daireler şeklinde de ikinci etap çalışması var. Üniversite, Dadaşkent yolu ile birlikte güneyi de içerisine alan hat Yıldızkent ve Yenişehir’i kapsıyor. Üçüncü etapsa onun tam simetriğinde yani kuzeyi yarım daire şeklinde içerisine alacak, burası Sanayi ve Şükrüpaşa ile devam edecek. Hafif raylı sitemin ihalesine yakında çıkacağız.”

Erzurum Kalesi’nin etrafında yapılacak olan Kültür Yolu Projesi’ne Taşmağazalar’ın da eklenmesi gerektiğini anımsatan Küçükler, “Taşmağazalar Caddesi’ni projenin içine sokmak istiyoruz. Bu caddenin bütün cephe projesini hazırladık. Kale etrafı için uyguladığımız proje için Taşmağazalar da eklenebilir. Çarşıyı özel bir hale getirebiliriz. Çünkü başka bir Taşmağazalar yok” şeklinde konuştu. Taşmağazaları Koruma ve Yaşatma Derneği’nin önemini belirten Küçükler, “Böyle bir derneği kurduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Diliyorum ki dernek, Taşmağazalar’ın sıkıntılarını en aza indirir. Bu cadde tarihi bir yer. Biz de kurum olarak elimizden ne geliyorsa Taşmağazalar esnafı için yapmaya hazırız” dedi.
Taşmağazaları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Suat Demirci de, ziyaret nedeniyle Küçükler’e teşekkür etti. Demirci, Taşmağazalar’a MOBESE kurulmasını ve iş yerlerine özgü hazırlanan dış cephe projesinin de hayata geçmesini talep etti.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.