Başkan Hançerli'den Sakatlar Derneği'ne ziyaret

Başkan Hançerli'den Sakatlar Derneği'ne ziyaret

Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret eden Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan engelli v

Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şubesi'ni ziyaret eden Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediye Başkanı Mehmet Hançerli; toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan engelli vatandaşların, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediklerini ve engellilerin de diğer vatandaşlar gibi rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri için kendilerine destek olmayı sürdüreceklerini söyledi.
Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'nin bugüne kadar kendilerini yalnız bırakmadığını, sadece Engelliler Haftası'nda değil, yaşadıkları sorunların çözümü noktasında sürekli fikir alışverişinde bulunduklarını kaydetti. Mıhçı, sakatların sorunları ile yakından ilgilenen ve kendilerine destek veren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli'ye teşekkür ederek bu desteğin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.
Engellilere sahip çıkılması, onların topluma kazandırılması ve yaşama sevincini yitirmemeleri için çaba gösterilmesi toplumsal bir görevdir diyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli de, "Engellilerimizin, eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan spora, ulaşımdan psikolojik ve toplumsal desteğe ve sürekli bakıma kadar yaşadıkları sorunların çözümü noktasında bütün insanlığın üzerine düşen görevi yapması gerekir. Engellilerin, yaşamın ağır koşullarına ve içinde bulunduğu imkansızlıklara karşı, yılmadan gösterdiği çabalarla yaşama sıkı sıkıya bağlanması ve güçlüklere direnmesini toplumla kaynaşma başarısı olduğunu düşünüyoruz. Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine, engelinden dolayı hiçbir olanaktan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli, onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Bu yönde atılacak her adım, engellilerimizin yaşamdan tat almalarını ve yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlayacaktır. Biz Karatay Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.