Başkan Dinç: Marka Şehir Vizyonuna Paralel Yerel Yönetimler Şart

Başkan Dinç: Marka Şehir Vizyonuna Paralel Yerel Yönetimler Şart

'Çankırı Geleceğini Planlıyor' toplantılarının üçüncüsü Koç Otel’de düzenlendi. Çankırı Valiliği ve Türk Asya Stratejik Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen toplantı 'Medeniyet İnşası Türkiye Vizyonu', Çankırı oturumu...

'Çankırı Geleceğini Planlıyor' toplantılarının üçüncüsü Koç Otel’de düzenlendi. Çankırı Valiliği ve Türk Asya Stratejik Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleşen toplantı 'Medeniyet İnşası Türkiye Vizyonu', Çankırı oturumu ile birleştirildi.

    Toplantıya Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Milletvekili İdris Şahin, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi (TASAM) Süleyman Şensoy, Ankara ve İstanbul’da bulunan derneklerin temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

    Açılış konuşmasını yapan TASAM Başkanı Süleyman Şensoy, proje hakkında bilgiler vererek, Çankırı’yı marka şehir yapma yolunda atılacak adımların tartışılacağını söyledi.

    Belediye Başkanı İrfan Dinç de görev süresi boyunca Çankırı’yı, tarihi dokusu ve kültürel geleneklerini bozmadan birçok hizmetle buluştuklarını söyledi. Marka şehirler oluşturma yolunda yerel yönetimlerin önemine vurgu yapan Başkan Dinç, yerel yönetimlerin destek ve gayretleri olmadan modern kentlerin oluşturulmasının mümkün olamayacağını söyledi. Dinç, “Tarihi dokusu ve kültürel değerleri ile Çankırı bir Anadolu kentidir. Ama bu değerlerimizin önünde büyük bir branda vardı. Geçmişin izinden giderek tarihimizi yeniden canlandırarak kültürümüzü bu günlere taşıdık.” diye konuştu.

    Geleceği planlanan bir şehirde en büyük engelin eğitim sorunu olduğunun altını çizen Başkan Dinç, eğitime önem verilmeden ve yatırımlar yapılmadan geleceği inşa etmenin mümkün olmayacağını belirtti. Dinç, “Belediye yönetimi olarak en büyük yatırımı eğitime ayırdık. Milli Eğitim'in yetersiz olduğu noktalarda destek ve yardımlarımızı sürdürdük. Çankırı merkezde yatırım yapmadığımız hiçbir okul kalmadı. Çocuklarımızın en büyük eğitmenleri olan anneler için de kadın eğitim merkezlerimizde ve hanım lokallerimiz de hizmetler veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

    Program, akademisyenlerin ve uzmanların sunumları ile devam etti. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.