Başkan Akkaya’dan Muhtarlara Yatırım Gezisi

Başkan Akkaya’dan Muhtarlara Yatırım Gezisi

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir’deki devlet ve belediye yatırımlarını yerinde görmek ve incelemek üzere ilçedeki mahalle muhtarları ve basın mensupları için bir gezi düzenledi.

Başkan Akkaya, Engelsiz Park, Kadınlar Lokali, Yeni Vergi Dairesi İnşaatı, Çevre Karayolu BSK Kaplama, Takkasızlar Konağı, Gençlik Merkezi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Fakülte Binası ve Yurt Binası çalışmalarını muhtarlara ve basın mensuplarına gezdirdi.

Gezilen yerlerde Başkan Başkan Akkaya, ilçedeki toplam yatırımların bedelinin 251 milyon TL olduğunu söyleyerek, “Göreve geldiğimiz 1 yılı aşkın süreçte, halkımızın takdir ettiği görevi yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının şehrimize yaptığı yatırımları sizlerle paylaşmak istedik. Bu yatırımlardan bazılarına örnek olarak; Sayın Başbakanımızın desteğiyle, Meslek Yüksekokulumuza 3 yeni bölüm ile mevcut bölümlerden 2. öğretim programı olmayan 4 bölüme 2. öğretim programı daha kazandırdık. İlave olarak 800 öğrenci şehrimizde öğrenim görecek. Milletvekilimizin takipleri sonucu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi inşaatımızın ikmali için, 2 milyon 750 bin TL ödenek tahsis edildi. İnşaat bu yıl tamamlanacak. Uzun zamandır beklediğiniz, yeraltı ve yerüstü çöp konteynerlerini, koymaya başladık. Doğalgaz ihalesi yapıldı, inşaat yapım sürecine geldik. Sokak sağlıklaştırma inşaatımız Değirmen Sokakta devam ediyor. İstasyon Caddesi asfaltı yapıldı, Gazi Bulvarı asfaltı da önümüzdeki günlerde başlayacak. Büyükşehir Belediyemizle birlikte; mahalle yolları, asfalt, kilitli taş, mahalle konakları ve park çalışmalarımız devam ediyor. Yine Büyükşehir Belediyemizle birlikte Kadınlar Lokali ve yüzme havuzu kompleksi ile Doğrugöz Mahallesi piknik alanı yapımı çalışmalarımız sürüyor. Gözpınarı Jeotermal suyun ihalesini Büyükşehir Belediyemizle birlikte aldık. Sera ve termal yatırımcıları gelmeye başladı. Kültürel ve sosyal belediyecilik faaliyetlerimiz sürüyor. Sanayi Bulvarı ve 24 Ağustos Bulvarı asfalt çalışmaları Büyükşehir Belediyemizce başlatıldı. Büyükşehir Belediyemizce İplikçi Camii restorasyonu yapılıyor. Arasta, Tahtakale ve Kalaycı Mescitlerinin restorasyonu da ihale aşamasında. Karayolları tarafından çevreyolu asfaltı (BSK) devam ediyor. DSİ gölet ve sulama tesisleri ile taşkın koruma inşaatları devam ediyor. Vergi dairesi inşaatı devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı yatırımlarından da, Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesi pansiyonları ile 3 anaokulu yapımı devam ediyor. Nasreddin Hoca Endüstri Meslek Lisesi yapımı konusunda ihale aşamasına gelinmiştir. Halen ilçemizde toplam 251 milyon 541 bin 953 TL’lik 33 yatırımın yapımı devam ediyor…SGK, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Adliye Binası, Yeni Stadyum, 3. TOKİ Konutları, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi vb. birçok projemiz de, hayata geçirmeyi planladığımız diğer yatırımlardır. Tüm bu yatırımların ilçemizin gelişmesine ve hemşehrilerimizin toplumsal refahının artmasına vesile olması dileğiyle” dedi.

“AKŞEHİR’DE 33 BÜYÜK YATIRIM YAPILDI”

Gezinin sonunda da bir değerlendirme yapan Başkan Akkaya, Akşehir’de, Devlet, Büyükşehir Belediyesi ve Akşehir Belediyesi’nce 33 büyük yatımın yapıldığını, bu yatırımların toplam değerinin de 251 milyon TL olduğunu belirtti. Başkan Akkaya, “Bu yatırımları ve miktarı vurgulamaktan onur duyuyorum. Sayın Başbakanımızdan, bakanlarımızdan milletvekillerimizden ve özellikle Akşehirli olan Konya Milletvekilimiz Mustafa Baloğlu Beyden, Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Orhan Erdem Beyden, daha önceki belediye başkanlarımız dönemindeki hizmetlerinden Allah razı olsun diyorum. Hepsinin bu yatırım ve hizmetlerde emekleri katkıları var. Bir kısmını bitirmişler, bir kısmının temelini atmışlar. Bir kısmını başlatmak bize nasip oldu. Sonuçta bu 12-13 yıllık dönemde yapılan yatırımlar Allah’ın izniyle artarak devam edecek. Bunun bizler her zaman takibinde olacağız. Önümüzde seçimlerimiz var. İnşallah önümüzdeki yapılacak seçimlerimizin de Akşehir’imize, Konya’mıza, Türkiye’mize ve bütün Türk İslam Coğrafyasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah böyle güçlü bir iktidarla hem kendi içindeki sorunları çözen, kendi içinde ciddi bir kalkınmaya katkı sağlayan hem de bütün dünyadaki soydaşlarımızın dindaşlarımızın bütün sıkıntılarında yanlarında olan iktidarla bu seçimlerin sonuçlanmasını diliyoruz” dedi.

Gezi sonrası değerlendirmede bulunan bazı muhtarlarda yapılan yatırımları ve projeleri yerinde görmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, yapılan büyük işler ve projeler bulunduğunu, bu proje ve yatırımları yapanlara teşekkürlerini iletti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.