Basın mensuplarına mesleki İngilizce kursu fırsatı

Basın mensuplarına mesleki İngilizce kursu fırsatı

Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Konya'daki basın mensupları için açılan "Mesleki İngilizce" kursu 17 Aralık'ta sona erecek.

Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde, Konya'daki basın mensupları için açılan "Mesleki İngilizce" kursu 17 Aralık'ta sona erecek.

Basın Yayın ve Enformasyon Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut, yaptığı açıklamada, kurum olarak basının güçlendirilmesi için gerekli faaliyetlerde bulunmanın yanı sıra, basın-yayın kuruluşları ve mensuplarının mesleki faaliyetlerini de kolaylaştırmak amacıyla çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Çalışmalar kapsamında, İl Müdürlüğü koordinesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde, Konya ve ilçelerinde görev yapan basın mensupları için 64 saat olmak üzere, mesleki İngilizce kursu düzenlendiğini belirten Karabulut, 22 Ekim'de başlayan kursun 17 Aralık'ta sona ereceğini ifade etti.

Karabulut, basın kuruluşları ve mensuplarına yönelik çalışmaların devam edeceğini belirterek, "Basın yayın kuruluşlarının dinamizminin arttırılması, çalışanların aktivitelere katılması ve motivasyonlarının arttırılması için değişik konularda kurs açılması ve diğer illerdeki basın mensuplarıyla kaynaşmak üzere çeşitli illere gezi düzenlenmesi planlanmaktadır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.