Başımızın tacısınız

Başımızın tacısınız

Hocacihan Kuran Kursunda 2 yıl süren hafızlık kursunu tamamlayan 9 öğrencinin Hafızlık Tacı düzenlenen törenin ardından dualar ve gözyaşları ile takıldı

GÖZLERİMİZİ YAŞARTTI

Hocacihan Kur’an Kursu’nda 2007–2008 yılı Hafızlık Kursunu tamamlayan 9 öğrencinin ‘Hafızlık Tacı’ düzenlenen törenle takıldı. Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu’nda düzenlenen törene İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, Selçuklu İlçe Müftüsü Ali Okutan, müftü yardımcıları, Hocacihan Kur’an Kursu Yönetici Mustafa Selek, Hafızlık öğreticisi Şerife Selek, öğrencilerin aileleri ile çok sayıda davetli katıldı. 9 bayan Hafızın ayrı ayrı yaptıkları konuşmalar ve verdikleri örnekler salonu dolduran davetliler tarafından ayakta alkışlanırken duygulu anların yaşanmasına da neden oldu.
Yaklaşık 2 yıl süren kursun ardından ‘Hafızlık Tacı’nı takan Aliye Küçükkabadayı, Havva Doruk, Mücahide Taşpınar, Fadime Yapar, Emine Yılmaz, Şerife Aydın, Havva Bulduk, Zeliha İzki ve Tuğba Durmuş’a daha sonra İl Müftülüğü, İlçe Müftülüğü ve Selçuklu Belediyesi tarafından altın ve çeşitli hediyeler verildi. Törenin açılışında konuşan İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, ‘Hafızlık Tacı’nı takan öğrenciler ile gurur duyduklarını ifade ederken, son günlerde İslam ülkelerinde yaşanan zulümlere de değindi. Özbuğday, “Bugün burada gördüğümüz manzara yüreğimiz kabarttı, gözlerimizi yaşarttı. Bizler böylesine güzel nesiller yetiştiren bir milletiz. Bizim mazimizde bu yavrularımızın eriştiği makam gibi tertemiz ve bembeyaz. Bunun için bizim mazimizde hiçbir zaman özür dileyecek bir hatamız olmadı. Bu gün İslam ülkelerine yapılan zulmü görüyoruz.
Eğer özür dileyecek birisi varsa o da yüzlerce Müslüman’ın kanını döken, çoluk çocuk demeden katliam yapan İsrail’dir. İsrail sadece İslam ülkelerinden değil tüm insanlıkta özür dilemelidir. Ben böylesine bir dönemde böylesine güzel makamlara erişen yavrularımıza, onları eğiten hocalarımıza ve onlara destek olan ailelerine teşekkür ediyor sayılarının her geçen gün artmasını arzu ediyorum” dedi.
Hocacihan Kur’an Kursu Yöneticisi Mustafa Selek ise konuşmasında, “1976 yılından 2000 yılına kadar 2 bin öğrencimiz Kur’an’ı yüzünden öğrendi. 2000 yılından 2008 yılına kadar ise 100 öğrencimiz Hafızlık Kursu’nu tamamlayarak hafız oldu. Şu anda 17 hafızlık öğrencisi ile 27 Kur’an öğrencisi bulunuyor. Ben ‘Hafızlık Tacı’nı hak eden bu kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Hedefimiz Hafız sayısını her geçen yıl artırmak. Bunun için elimizden gelen tüm imkanları seferber etmeye hazırız” dedi. Konuşmaların ardından 9 öğrencinin ‘Hafızlık Tacı’ törene katılan davetliler tarafından takıldı. Taç takılma töreninde ise öğrencilerin aileleri ve arkadaşları gözyaşlarını tutamazken böylesine güzel bir makama erişen 9 genç hafızı ayakta alkışladı.

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.