Bank Asya’ya Döviz Transferinde Mükemmellik Ödülü

Bank Asya’ya Döviz Transferinde Mükemmellik Ödülü

ABD’nin köklü finans kuruluşlarından JP Morgan, 2014 yılında kendi üzerinden gerçekleştirdiği döviz transfer işlemlerinin hatasızlığı dolayısıyla Bank Asya’yı '2014 Quality Recognition Award' ödülüne layık gördü. Bank Asya; JP...

ABD’nin köklü finans kuruluşlarından JP Morgan, 2014 yılında kendi üzerinden gerçekleştirdiği döviz transfer işlemlerinin hatasızlığı dolayısıyla Bank Asya’yı '2014 Quality Recognition Award' ödülüne layık gördü. Bank Asya; JP Morgan’a gönderdiği MT103 Swift mesajlarının yüzde 98,8’inin JP Morgan Bank sisteminde manuele düşmeden, otomatik olarak işlem görme başarısı göstererek mükemmellik ödülüne layık görüldü.

Banka; 2013 yılında da Citibank’tan gerçekleştirdiği işlemlerdeki; (MT103 Swift mesajlarında) yüzde 98 ve (MT202 Swift mesajlarında) yüzde 95 başarı oranı ile STP (Straight Through Processing-Uçtan Uca Otomasyon) ödülü almıştı.

JP Morgan’dan aldıkları ödülü değerlendiren Bank Asya Dış İşlemler Müdürü Kemal Yasan, döviz transferi işlemlerinin hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda çok iddialı olduklarını söyledi. Oluşturulan sistemsel altyapı ve konusunda uzmanlaşmış kambiyo personeli sayesinde 'Çoklu İşlem' diye nitelendirdikleri, 'bir müşterinin aynı anda birden fazla transfer talebi'ni bile çok kısa sürede sonuçlandırdıklarını belirten Yasan, şöyle konuştu:

"Döviz transferlerini süreç mantığı ile işleyen sistemsel bir alt yapı üzerinden tamamen kâğıtsız bir ortamda gerçekleştiriyoruz. Bu altyapı, hem bize hatasız işlem yapma hem de personel performansının doğru bir şekilde ölçülebilmesi imkânını sağlıyor. IBAN kontrolleri, hatta alıcı bankanın hesap muhabirinin tespiti bile sistem tarafından otomatik olarak yapılıyor, hatalı işlemler ise süreç içerisinde çok çabuk tespit edilip daha muhabir bankaya göndermeden bünyede çözümleniyor. 'Çoklu İşlem' imkânımız sayesinde de örneğin aynı anda 500 adet işlem mevcut personelin standart çalışma temposu ile 1 saat içerisinde sonuçlandırılabiliyor."

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.