Balçova Termal, 4 Yıl Daha Norveçlilere Şifa Dağıtacak

Balçova Termal, 4 Yıl Daha Norveçlilere Şifa Dağıtacak

Balçova Termal Oteli Genel Müdürü Ramazan Kaya, Norveçli turistlerin 2015 yılından sonra da tedavi için Balçova'ya geleceğini söyledi. Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi ve Balçova Termal Oteli işbirliğinde, "İzmir'de Termal...

Balçova Termal Oteli Genel Müdürü Ramazan Kaya, Norveçli turistlerin 2015 yılından sonra da tedavi için Balçova'ya geleceğini söyledi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi ve Balçova Termal Oteli işbirliğinde, "İzmir'de Termal Turizmin Geleceği"nin masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Kaya, Norveç Sağlık Bakanlığı'nın 2015 sonrasındaki 4 yıl için çıktığı ihaleyi, Avrupa'dan 15 ülkeden başvuran firmayı geride bırakarak kazandıklarını belirtti. Kaya, "Norveç Sağlık Bakanlığı'nın 2015 yılı sonrasını kapsayan 4 yıl için çıktığı ihaleyi biz kazandık. Nisan-Kasım arasındaki 7 ayda 135 odayı yine Norveçlilere ayıracağız." dedi.

Balçova Termal AŞ'nin en önemli faaliyet alanından birinin termal tedavi merkezi olduğunu ifade eden Kaya, bu merkezde günde 200- 250 kişiye tedavi uyguladıklarını kaydetti. Kaya, bu hastalardan 135'inin Norveçli olduğunu, 20'ye yakın başka ülkeden de tedavi için gelen hastalarının bulunduğunu aktardı. Kaya, Norveç Sağlık Bakanlığı'nın her 4 yılda bir ihale açarak yurtdışına ağırlıklı olarak romatizmal hastalarını gönderdiğini, ihaleyi 1992 yılından beri kendilerinin kazandığını ifade etti. Norveç’ten tedavi amaçlı gelen hastalara full kür dedikleri 4 haftalık konaklamalar şeklinde tedavi aldıklarını dile getiren Kaya, Norveç Sağlık Bakanlığı'nın Nisan-Kasım arasındaki 7 ayda 135 odayı rezerve ettiğini vurguladı. Mart-Kasım aylarında Balçova Termal Otel'de konaklamalı tedavi alanların yüzde 75'ni yabancıların oluşturduğunu kaydeden Kaya, Hollanda, Belçika ve Danimarka gibi ülkelerden tedavi amaçlı gelen grupların da bulunduğu bilgisini verdi.

‘VERİMLİLİK ESASINA GÖRE YÖNETECEĞİZ’

Balçova Termal AŞ'nin faaliyetleri arasında termal tedavi merkezinin yanısıra, konaklama, akuapark, restorant ve düğün organizasyonlarının bulunduğunu belirten Ramazan Kaya, kamu şirketi olmalarına rağmen özel sektör mantığıyla çalıştıklarını belirtti. Balçova Termal A.Ş'nin Özel İdare’nin kapatılması sonrasında 5 ay önce Hazine'ye devredildiğini hatırlatan Kaya, İzmir Valisi Mustafa Toprak başkanlığında yeni yönetimin oluştuğunu belirtti. Verimlilik esasına göre çalıştıklarını anlatan Kaya, İzmirlilerin her türlü düğün, sünnet, toplantı gibi organizasyonlarına talip olduklarını kaydetti. EMD İzmir Şubesi Başkanı Hicran Özdamar ise derneğin faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.