Bakan Yazıcı'dan Bayram Tebriği

Bakan Yazıcı'dan Bayram Tebriği

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Ramazan’ın iktisadi hayatı canlandırıcı bir etkisi vardır.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, “Ramazan’ın iktisadi hayatı canlandırıcı bir etkisi vardır. Ramazan’ın en önemli etkisi; gelir paylaşımının zenginlerden fakirlere doğru önemli ölçüde aktarılmasıdır.” dedi.

Hayati Yazıcı, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Ramazan ayının yardımlaşmanın, bir olmanın, birlik olmanın, kardeş olmanın en güzel örneklerinin yaşandığı zaman dilimi olduğunu belirterek, “Ramazan, her alanda ölçülü olma hali, ölçülü yaşama zamanıdır, zahmetin rahmete dönüştüğü aydır, paylaşmaktır, tevazu ayıdır, hürmet ayıdır, rahmet ve berekettir.” ifadelerini kullandı. Ramazan’ın iktisadi hayatı canlandırıcı bir etkisi olduğuna da işaret eden Yazıcı, şöyle devam etti:

"Ramazan’ın en önemli etkisi; gelir paylaşımının zenginlerden fakirlere doğru önemli ölçüde aktarılmasıdır. Ramazan’ın güzelliği bu coğrafyada yüzlerce yıldır coşkuyla, sevgiyle, muhabbetle, birlik ve beraberlik içinde yaşanmıştır. Ramazan ayının getirdiği bu güzellikleri Ramazan Bayramıyla tamamlıyoruz. Millet olarak Ramazan ayını da Ramazan Bayramını da kendimiz için değil; yoksulu, fakiri, ihtiyaç sahibini, yaşlıları, çocukları, güçsüzleri sevindirmek; onların derdine derman olmak arzu ve çabasıyla geçiririz."

Ramazan Bayramı’nın, içinde bulunduğumuz coğrafyaya ve tüm dünyaya öncelikle barış, huzur ve istikrar getirmesini temenni eden Yazıcı, "Ne üzücüdür ki bu yıl Ramazan’ın, içinde bulunduğumuz coğrafyada kan ve gözyaşının aktığı günler oldu. Myanmar’da, Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Gazze’de, Mısır’da, Suriye’de, dünyanın farklı coğrafyalarında Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı acıları sıkıntıları paylaşıyoruz. Onlar için dua ediyoruz." dedi. Yazıcı, ayrıca sağlık, sıhhat, afiyet ve huzur içinde bir bayram geçirmeyi temenni ederken, Ramazan ayının güzelliğinin ve bereketinin tüm aylara ve coğrafyalara yayılmasını diledi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.