Bakan Güler: Üniter Yapımızın Korunması En Büyük Önceliğimiz

Bakan Güler: Üniter Yapımızın Korunması En Büyük Önceliğimiz

İçişleri Bakanı Muammer Güler, hükümetin iç ve dış destekli terörle mücadelesinin sürdüğünü belirtti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, hükümetin iç ve dış destekli terörle mücadelesinin sürdüğünü belirtti. Bakan Güler, "Hükümet olarak milli birlik ve beraberliğimizi ülkemizin bölünmez bütünlüğünü devletimizin bekasını ve üniter yapımızın korunmasını en büyük öncelik olarak görüyoruz." dedi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki sunumlar sürüyor. Bugünkü görüşmelerde ilk sunumu İçişleri Bakanı Muammer Güler yaptı. Güler konuşmasında terörle mücadele konusuna değindi. Bakan Güler şunları söyledi: "Terörle mücadelenin kolay olmadığını, her alanda çok boyutlu, kapsamlı bir mücadele gerektiğini tecrübelerimizden biliyoruz. Hükümetimiz terörle mücadelede bütün imkanları seferber etmekte. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ülkemizin birlik ve beraberliğini güçlendirmek için her türlü tedbiri almaktadır. Aynı zamanda istihbari ve operasyonel çalışmalarla elde ettiğimiz bilgiler ışığında bölücü sol ve dini istismar eden terör örgütleri ile mücadelemiz etkin bir şekilde devam etmektedir."

Konuşmasında çözüm sürecine de değinen Bakan Güler, "Uzun yıllardan beri terörist faaliyetlerden bıkmış olan halkımız çözüm süreci ile birlikte sağlanan sükûnet ortamı ile büyük oranda rahatlamıştır. Normalleşme ortamının kazanımları görüldükçe geriye dönüş karşısında bir toplumsal direnç gelişmektedir. Bu mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılık içinde sürdüren güvenlik birimlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum." diye konuştu.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.