Bakan Ergün: Milleti Arkasına Almayan Hiçbir Güç Başarılı Olmaz

Bakan Ergün: Milleti Arkasına Almayan Hiçbir Güç Başarılı Olmaz

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Milleti arkasına almayan hiçbir güç başarı sağlayamaz.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, "Milleti arkasına almayan hiçbir güç başarı sağlayamaz. Mutlaka işin arkasında milleti görmek ve tutmak lazım." dedi. Ergün, Kocaeli'nin Körfez ilçesinde, 'Körfez belediye hizmet binası, Körfez Belediye Önü Battı Çıktı Kavşağı ve Körfez Belediye Otoparkı'nın açılış törenine katıldı. Törende, Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Akgün, Azize Sibel Gönül, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan da hazır bulundu.

    Ergün, törende yaptığı konuşmada, yapılan hizmetlerinin öneminin altını çizerek, "Yapılan hizmetleri çok güzel ve sevinç duyulacak hizmetler. Her birisinin topluma, insana dokunan ve insanın hayatını kolaylaştıran yönleri var." şeklinde konuştu. Ergün, kavşak çalışmalarına da değinerek, yapılanlar için Körfez Belediyesi'ni tebrik etti.

    Türkiye'deki istikrarsızlık ve kötü yönetimler sebebiyle hizmette geri kalındığını belirten Ergün, şunları kaydetti: "Son 10-11 yılda öyle bir toparlandık ki herkes bu toparlanmaya gıptayla bakıyor." Ergün, Türkiye'nin değiştiğini bu kapsamda Kocaeli'nin de değiştiğini ifade etti. Ergün, Türkiye'nin 2023'te bambaşka bir Türkiye olacağını ifade ederek, şunları aktardı: "Çok yok sadece 10 yıl. Önümüzdeki 10 yılda bu hizmet anlayışı ve bu güven devam etsin. Bizim işimiz hizmet, biz hizmet yapmaya devam edeceğiz. Çünkü arkada millet var büyük güç. Milleti arkasına almayan hiçbir güç başarı sağlayamaz. Mutlaka işin arkasında milleti görmek ve tutmak lazım. Onun için milletimizle bu yolculuğa devam ettiği müddetçe şehirlerimizde ülkemizde kalkınmaya devam edecektir."

    VALİ: KÖRFEZ'E ÖZEL İLGİ GÖSTERMEMİZ GEREKİYOR

    Körfez İlçe Belediye Başkanı Yunus Pehlivan da eski binanın belediyenin olumsuzluklarından bahsederek, yeni binanın yapılmasının önemine değindi. Pehlivan, yatırımlara katkıda bulunanlara teşekkür etti.

    Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise yeni binanın hayırlı olmasını temenni etti. Karaosmanoğlu, yerel yönetimler olarak görevlerinin insanların hayatını kolaylaştırmak olduğunu anlattı. Karaosmanoğlu, "Gerek ilçe belediyelerimiz, gerek büyükşehir belediyemiz, halkımız ihtiyaçlarını önem sırasında göre ihtiyaç sırasına göre, önce planlıyoruz, kararlarımızı veriyoruz ve bir bir gerçekleştiriyoruz. Kocaeli'nin tamamını planladık. Bir metre plansız yerimiz yok." diye konuştu. İzmit Körfezi'nin bir zamanlar koktuğunun altını çizen Karaosmanoğlu, şunları kaydetti: "Tüm arıtma tesislerimizi yaptık. Bir gram kirli atık suyu İzmit Körfezi'ne akıtmıyoruz."

    Vali Ercan Topaca, Körfez ilçe olarak ekonomik ve ticari faaliyetlerin yoğunlaştığı ilçelerden biri olduğunu söyledi. Burada üretilen katma değerin tüm Türkiye'ye yayılan bir katma değer olduğunun altını çizen Topaca, "Bu tür ilçelere özel ilgi göstermemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı. Topaca, Körfez ilçesinde yapılan yatırımların önemine değindi. Topaca, "Körfez'in ihtiyaçları çok; gönül isterki akşamdan sabaha bunları yapalım ancak bu mümkün değil. Adım adım, plan proje dahilinde yapıyoruz." dedi.

    Konuşmaların ardından hizmete giren yerlerin toplu olarak kurdelesi kesildi. Açılışın ardından protokol açılışı yapılan yerleri gezdi.

    KÖRFEZ BELEDİYE HİZMET BİNASI

    Proje bedeli 7 milyon 147 bin lira olan Körfez Belediye Hizmet Binası, 105 ofis, 4 başkan yardımcıları odası, 21 müdürlük odasını içinde barındıran 6 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip olarak yapıldı. Körfez Belediyesi otoparkı da 45 araç kapalı, 55 araç açık 100 araç kapasiteli olarak inşa edildi. Körfez Belediyesi Önü Köprülü Kavşak ise 12 milyon 142 bin lira proje bedeliyle yapıldı. 650 metre olan dal-çık uygulama mesafesi olan kavşak bin 350 metreden oluşuyor. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.