Bahçeşehir Anaokulunda İngilizce gecesi

Bahçeşehir Anaokulunda İngilizce gecesi

Özel Konya Bahçeşehir Anaokulunda 6 yaş grupları tarafından gerçekleştirilen İngilizce gösterisi düzenlendi.

Özel Konya Bahçeşehir Anaokulu’nda 6 yaş grupları tarafından gerçekleştirilen İngilizce gösterisi düzenlendi. Anaokulu çocukları gösteride farklı dramalar, rondlar ve şarkılar sundular. Tamamı İngilizce olan gösteride çocuklar dünya klasiklerinden bir masal, meslekler konulu bir drama ve dünya ülkelerini tanıtan bir dans gösterisi sergilediler. Bunların yanı sıra çeşitli İngilizce rondlar ve şarkılar da sundular. Bahçeşehir Anaokulu öğrencileri aldıkları İngilizce eğitimi sonucu İngilizceyi hem akıcı bir şekilde konuşabilmeleri hem de bu dili rahatlıkla anlayabilmeleri ile başta ailelerini olmak üzere herkesi kendilerine hayran bıraktılar.

Bahçeşehir Koleji Kurucusu Nurettin Ok, “Dil gelişimi için kritik dönemlerde olan okul öncesi çocukları, bir eğitim-öğretim yılı boyunca öğrendikleri günlük konuşma dilindeki kelimeleri ve bu kelimelerle kurulan sağlam temellerin üzerine, cümleler eklenerek bunları cümle içinde kullanma, hedef dilde pratik yapma ve yönergeleri etkin bir şekilde anlama becerilerini ailelerine gösterme fırsatı buldular. Bu başarılarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri kutluyorum” dedi.

Bahçeşehir Anaokulu Müdürü Beyza Uluer de, “Bahçeşehir Anaokulu’ndaki hedefin, başlangıç seviyesindeki iletişimleri için gerekli olan kelimeleri öğretmek, İngilizce dinleme ve konuşma becerilerini oluşturacak temel oluşumları sağlamak ve genel olarak gelecek yıllardaki Yabancı Dil öğretimine yönelik bir alt yapı hazırlamaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.