Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert sözler

Bahçeli'den Erdoğan'a çok sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli Adana Valisi için 'AKP Valisi bir meczup gibi terör estirmiştir.' dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'nin gündeminde Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evlerine yönelik sözleri ve Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un vatandaşa küfrü vardı.

HEDEF CEMAAT YURTLARI MI?

Bahçeli, öğrenci evi tartışmalarına ilginç bir iddiayla katıldı. Öğrencilerin büyük bir kısmının cemaat ve vakıf yurtlarında kaldığının altını çizen Bahçeli,"Dersanelerden sonra sıra cemaat yurtlarına mı geldi? Başbakan Erdoğan acaba cemaat ve vakıf yurtlarından da mı rahatsızdır?" dedi.

AKP VALİSİ MECZUP GİBİ...

Bahçeli, 10 Kasım'da kendisini protesto eden vatandaşa "Gavat" diyen Adana Valisi Coş'a "AKP Valisi bir meczup gibi terör estirmiştir" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyle...

BAŞBAKAN NE YAPARSA YAPSIN

Türk milleti damarlarından akan tertemiz kanıyla egemenliğin hakkını verecek kötülerin hakkından gelecektir. Baaşbakan ne yaparsa yapsın bin yıllık hukukun önüne geçemeyecektir. Demokraside sık sık bahsetmek kimseyi demokrasi şampiyonu yapmayacaktır. Türkiye’nin bugünkü ortamında tam bir kavram kargaşası tam bir kelime anarşisi yaşanmaktadır.

YANDAŞ OLMAYANIN BAŞI EZİLMELİDİR

Millete diş bileyen odaklar demokrasi savunucusu olarak gösterilmektedir. AKP hükümeti döneminde Türk milleti acı verici propagandalara maruz bırakılmıştır.
Terörün kökü kazınsın demek şehitlerin gelmesine göz yumuyorsunuz demeksiniz anlamına getirilmiştir. Başbakan’a itiraz ediyorsanız demokrasi karşıtısınız demektir anlamına getirilmiştir. Bu anlayışa göre yandaş olmayan herkes karşı kutuptadır ve başı ezilmelidir.

PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBA

AKP’den memnun olmayan kim varsa ya faiz lobisinin ya da Türkiye’nin kötülüğünü isteyen mihrakların kontrolü altındandır. Başbakan Erdoğan kendisine oy vermeyen herkesi tehdit olarak görmeye başlamıştır. Vehimlere yakasını kaptırmış mantığını kurban vermiştir. Bu zihniyet aynen pimi çekilmiş bombaya dönmüştür. AKP’ye verilen oyla Başbakan’ı şımartmış gerçek yüzünü ortaya çıkartmıştır. Türk milleti Başbakan Erdoğan’a oğluna altıncı gemiyi alsın diye yetki bahşetmemiştir.

ZAVALLI VALİLER

Başbakan hakaret çıtasını yükseldikçe partisinin il başkanı gibi davranan bazı zavallı valiler de durumdan vazife çıkarmışlardır. Kraldan fazla kralcı bürokratlar vatandaşa baskıda ölçüyü aşmışlardır. Adana’da yaşananları üçüncü dünya ülkelerinde bile nadiren rastlanmaktadır.

TENCERE KAPAK GİBİ

AKP Valisi bir meczup gibi terör estirmiştir. Adana’nın başına musallat olan bu zat sokak dövüşçüsü midir derebeyi, midir?. Kalabalıkların üstüne hakaretle ağza alınmayacak galiz ifadelerle yürüyen bir devlet görevlisine Adana müstehak değildir ve olmamalıdır. Başbakan ve Valisi tencere ve kapak misali birbirini bulmuş millete şiddet dolu sözlerde hevesle buluşmuştur. Başbakan Erdoğan hükümeti Adanalılardan özür dileyerek gerekli idari tasarrufu yerine getirmelidir.

KARAKTERLİ İNSAN POZLARI VERMESİ...

Bugün Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri konut yetersizliği diğeri de sağlıklı gıda ihtiyacıdır. Türk gençliği de bunları yakında hissetmektedir.
Başbakan öğrencilerimizi yaralayan ve zan altında bırakan ifadeler kullanmıştır.
Başbakan’ın grup toplantısında ‘karakteri farklı bir siyasetçi’ olduğunu söylemesi üzerinde durulması gereken bir durumdur.

ARINÇ'I KUM TORBASINA BENZETTİ

Başbakan yardımcısını kum torbasına çevirmiştir. Yaşadıklarımız işarete etmektedir ki Başbakan’ın bir dediği diğerini tutmayan sayısız konuşması vardır. Bir başbakan iki Erdoğan denilirken kast edilen de budur. Başbakan Erdoğan bal gibi, gün gibi bir gün söylediklerini ertesi gün inkar eden bir siyaset cambazıdır. Muhataplarına karakterli insan pozları vermesi nafile bir uğraştır.

ÖĞRENCİ EVLERİ TARTIŞMASI

Başbakan Erdoğan yurtta kalmayan tüm öğrencileri zan altında bırakmış aba altından sopa göstermiştir. Öğrencilere kalacak ve insanca yalayacak barınma yerleri temin etmek hükümetin en öncelikli görev alanlarındandır. Ancak Başbakan terör örgütlerine oluk oluk para akıtırken, IMF’ye 5 milyar dolar borç vermekten bahsederken gençlerimizi kaderine terk etmiştir.

Yurtta kalamayan milyonlarca öğrenci nerede kalacak? Parklarda mı yatacak? Yurtta kalamayan öğrenciler, kira külfetiyle başadebilmek için birlikte ev tutmaktadır. Türkiye'deki değerli bir çok şahsiyet bu şekilde okumuştur. Öğrencilerimiz aynı zamanda değişik türden cemaat, vakıf evlerini de  tercih etmektedir. Acaba şimdi sıra dersanelerden cemaat yurtlarına mı geldi? Başbakan Erdoğan acaba cemaat ve vakıf yurtlarından da mı rahatsızdır?

Gençleri çarpık ilişkiler içinde göstermeye Başbakan’ın ne hakkı vardır.
Türk gençliği ahlaklı ve şuurludur. Aşağı yukarı her ailenin üniversitede okuyan çocuğu vardır. Şüphesiz hiçbir aile çocuklarının ahlaksız ilişkileri içine girmesine razı olmayacaktır.

BAŞBAKAN 20. MADDEYİ ÇİĞNEMİŞTİR

Başbakan 20. Maddeyi çiğnemiştir. Öyle boyutlara gelmiştir ki bu iddialar sanki tüm evlatlarımız karmakarışık ilişkileri içindedir. AKP’nin içi bu tartışmayla çatlamış ve kaynamıştır. Zira Başbakan Erdoğan kadim arkadaşlarına dahi vefasız ve önyargılıdır.
Polis şehirlerde ahlak devriyesine çıkmış ve savunmasız gençlerimizi baskı altına almıştır.
Yazıktır.

ZİNAYI NİYE SUÇ OLMAKTAN ÇIKARDIN?

Bu durumdan istifade karma eğitime karşı çıkan bazı milletvekillerine fırsat verilmiştir.
Türk gençliğine çapulcu tinerci demesi yetmemiş şimdi, de ahlaksız suçlamasında bulunmuştur. Amaç Türk gençliğini küçük düşürmek ve sorgulatmaktır. Muhafazakar demokratız diyor peki zinayı kim suç olmaktan çıkarmıştır.

Aklı fikri milletin özel hayatında olan, onu bunu izleyen, komplo kuran birisinden Başbakan olması hicran ve hicap vericidir. Özel hayata müdahale etmek sünnete aykırıdır.

Bize göre böyle her müdahale haramdır. Başbakan Erdoğan öğrenciler ve ailelerinden özür dilemelidir. Başbakan başkalarının ahlakıyla uğraşacağına önce kendi ahlakını düzeltmeli ve af dilemelidir. Başbakan devrin istibdat mimarıdır. Türk gençliği Başbakan’ın oyunlarını bozacaktır. Genç kardeşlerim iktidarı yerinden edecek güce sahiptir. Türk gençliği haklarına leke sürdürmeyecektir.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI: ERBİL'E GİT DÖNME

Bahçeli konuşmasını Başbakan Erdoğan'ın hafta sonu Diyarbakır'da Barzani ile yapacağı görüşmeyle bitirdi.

"Bölücülük konferansının son halkası Diyarbakır’da tamamlanacaktır. Bu ziyaret çok tehlikelidir. Başbakan bugün Barzani’nin ayağına gidiyorken gün gelince İmralı canisine gitmeye razı gelecek midir. İmralı canisi tarafından sırat köprüsünde olduğu ifade edilen çözüm süreciyle ilgili güven mi verecektir. Bu görüşmenin bölücü emelleri daha da güçlendireceği açıktır. Başbakan peşmergeyle Diyarbakır’da kesinlikle görüşmemelidir. Çok istiyorsa Erbile’e gidip orada görüşmesinin ve bir daha da geri dönmemesinin önünde bir engel yoktur."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.