Bafra’da 8 Bin Aileye 10 Bin Ton Kömür Yardımı Yapılacak

Bafra’da 8 Bin Aileye 10 Bin Ton Kömür Yardımı Yapılacak

Bafra Kaymakamlığı ihtiyaç sahibi 8 bin aileye toplam 10 bin ton kömür yardımı yapacak. Kömür yardımı hakkında Bafra Kaymakamı Ali Katırcı açıklamalarda bulundu. Katırcı, her yıl olduğu gibi kış aylarında sosyal güvencesi olmayan,...

Bafra Kaymakamlığı ihtiyaç sahibi 8 bin aileye toplam 10 bin ton kömür yardımı yapacak. Kömür yardımı hakkında Bafra Kaymakamı Ali Katırcı açıklamalarda bulundu. Katırcı, her yıl olduğu gibi kış aylarında sosyal güvencesi olmayan, fakir ve ihtiyaç sahibi alilerin kış aylarını geçirebilmeleri için Bafra Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının kömür yardımının devam ettiğini belirtip şunları söyledi:

"İlçemize 18 Ağustos 2014 tarihi itibariyle kömür nakliyesi başlamış olup; Şu ana kadar 6 bin ton kömür ilçemize gelmiştir. Bafra Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, 21 gün gibi kısa bir süre içerisinde 3200 aileye toplam 4 bin ton kömür yardımı gerçekleşmiştir. Kömürün bu hızla ilçemize gelmesi halinde tamamının Ekim ayı içerisinde dağıtımı gerçekleşecektir. TKİ tarafından gönderilen kömürün ilçeye geldiği anda öncelikle Büyükşehir Belediyesine ait resmi kantarda dolu/boş tartımı yapılıp, Altınkaya Sulama Birliği Garajı ve çevresindeki İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ait boş alanındaki depolama yerine boşaltılmaktadır. Depolama alanından kömürler şehir içi dağıtım ihalesini alan kamyonet ve araçlara yüklenip, vakıf görevlilerince; fakir ve muhtaçlığı tespit edilen yaşlı, kimsesiz ve yatalak olup herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza, ayrıca şehit ailelerine ve gazilerimize ve asgari geliri bulunup aylık kazancı hanede yaşayan kişi sayısına paylaştırıldığında kişi başına düşen geliri 270 TL'nin altında olan ailelerimizin evlerine kadar götürülüp imza karşılığında teslim edilmektedir. Teslim noktasında da çok hassas olunduğu sadece evlerine değil yaşlı olan vatandaşlarımızın kömürlüklerine kadar teslim edilmesi için hassasiyet gösterilmektedir.

Kömürün dağıtılmadan önce belirli aralıklarla standartlara uygunluğu için analizlerinin yapıldığı ve dağıtıma uygun çok kaliteli bir kömür olduğu, boşaltım ve dağıtım esnasında yere düşen kömürlerinde görevliler tarafından israf edilmeden yeniden poşetlenmektedir."

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün 25/12/2014 tarih ve 137700 sayılı genelgesi gereğince evlerde soba kurulumu, baca temizlenmesi, soba tutuşturulması, kömürün nasıl kullanılacağı, mümkünse karbonmonoksit dedektörünün her evde bulunması temin edemeyenlerin vakfa müracatları halinde temin edileceği konusunda broşürler hazırlanıp kömür teslim alanlara duyuru olarak verildiğini de aktaran Katırcı, "Bu konuya ilişkin Bafra Kaymakamlığı web sitesinde duyuru bölümünde ilan edilmektedir.’ dedi.

Kömür dağıtımında Bafra İlçe Sosyal Yardımlaşma Müdürü Hasan İrer de hazır bulunuyor. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.