Aymazda mezuniyet coşkusu

Aymazda mezuniyet coşkusu

Merve Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Özel Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulunun organize ettiği 16. Mezuniyet Töreni önceki akşam Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycının da katılımıyla

Merve Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Özel Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu’nun organize ettiği 16. Mezuniyet Töreni önceki akşam Meram Belediye Başkanı Dr. Serdar Kalaycı’nın da katılımıyla Rixos Otel’de yapıldı. Törende 96 öğrenciye diplomaları velileri tarafından verildi. Mezuniyet Töreni öğrenci ve velilerin saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı. Ardından ise Müzik öğretmeni Mecit Nurlu yönetimindeki Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu korosu birbirinden güzel eserleri seslendirerek törene renk kattı. Müzik öğretmeni Gülve Güleç’in hazırladığı Halk oyunları ekibi ise çeşitli bölgelerden oyunlar sergileyerek katılımcılar tarafından alkışlandı. Özel Meram Abdullah Aymaz İlköğretim Okul Müdürü Hüseyin Taş, törende yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi: “2010–2011 Eğitim yılında okul olarak ulusal, uluslar arası sosyal, kültürel ve sportif olimpiyatlarda birçok başarıya imza atarak hem okulumuzu, hem de Konya’mızı en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bu yıl 96 öğrencimizi orta eğitime göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize eğitim hayatlarında başarıları diliyor ve çocuklarını bizlere güvenerek temsil eden velilerimize de teşekkür ediyoruz .”

Dr. Serdar Kalaycı ise, Meram Abdullah Aymaz Koleji’nin bir velisi olarak mezun öğrencilerin gecesinde bulunmaktan çok memnun olduğunu söyledi. Geleceğin dünyasını kucaklayacak gençleri yetiştiren bu okul bir okulun da ötesinde evrensel bir insan tipi yetiştirmekte olduğunu aktaran Kalaycı, “Bu gençler sadece Türkiye’ye değil gelecekte dünyaya önderlik yapacak insanlar olacaktır. Bundan hiç kuşkum yok” dedi. Konuşmalar sonrası 2010-2011 eğitim yılında mezun olan 96 öğrenciye plaket ve diplomaları programa katılan aileleri ve sınıf rehber öğretmenleri tarafından verildi. Tören sonrası toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.