Aydoğan: Malatya’nın Planlı Şehirleşmesine Hatırı Sayılır Bir Katkı Sağladık

Aydoğan: Malatya’nın Planlı Şehirleşmesine Hatırı Sayılır Bir Katkı Sağladık

Malatya’nın Bostanbaşı Belediye Başkanı Hasan Aydoğan, göreve geldikleri günden bu yana kadar 70 bin metre kare kilitli parke taşı döşediklerini, 75 bin 500 metrekare kaldırım inşa ettiklerini belirtti.

Malatya’nın Bostanbaşı Belediye Başkanı Hasan Aydoğan, göreve geldikleri günden bu yana kadar 70 bin metre kare kilitli parke taşı döşediklerini, 75 bin 500 metrekare kaldırım inşa ettiklerini belirtti. Aydoğan, bununla birlikte 18 kilometre sıcak ve soğuk asfalt çalışması, 8 bin metreküp taş duvar, 10 bin metre yeni yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti.

    Belediye Başkanı Hasan Aydoğan, yaptığı açıklamada, görev geldikleri günden bu yana geçen 4 yılda sorumluluk alanlarında ciddi çalışmalar yaptıkları söyledi. Bölgede ilk kez ada bazlı imar uygulamasını gerçekleştirdiklerini anlatan Aydoğan, Bu sayede beldemizde yaptığımız önemli çalışmalarla, Malatya’nın planlı şehirleşmesine hatırı sayılır bir katkı sağladık.” dedi.

    Yapılaşmada çevre hassasiyetini göz ardı etmediklerinin altını çizen Aydoğan, “Ada bazlı imar planında emsali 1/50’ye çektik. Yeni imar alanlarında inşaat ruhsat talep eden şahıslardan 10 bin metre karelik bir parselde uyguladığımız bu yeni imar planı ile buranın sadece 2 bin metre karesine yapılaşma izni verdik. Geri kalan 8 bin metre karelik alana oto park, çocuk oyun parkı ve yeşil alan olarak ayrılması zorunluluğu getirdik. Böylece trafik ve otopark sorununu da tamamen ortadan kaldırdık.” diye konuştu.

    “ALT YAPIDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”

    Altyapı çalışmalarına ayrı bir önem verdiklerini dile getiren Aydoğan, “Belediyeciliğin en temel görevlerinden alt yapı çalışmalarında önemli işler yaptık. İçme suyu, kanalizasyon, yol açma-genişletme-asfaltlama, kaldırım düzenleme gibi teknik altyapı hizmetlerinin yapımı noktasında da yoğun bir 4 yıl geçirdik. Görevde bulunduğumuz süreçte Bostanbaşı’nda şuana kadar 70 bin metre kare kilitli parke taşı, 75 bin 500 metre kare kaldırım, 18 kilometre sıcak ve soğuk asfalt çalışması, 8 bin metreküp taş duvar, 10 bin metre yeni yol açma ve genişletme çalışmaları yapıldı. Su ve Kanalizasyon çalışmaların da 12 bin metre boru döşemesi yapıldı.” şeklinde konuştu.

    Modern yaşam koşulları çerçevesinde 3 park inşa ettiklerini, 3 park projesini de hayata geçirmek üzere olduklarını ifade eden Aydoğan, “Beldemizde çok kapsamlı üç park yaptık ve 3 parkında ihalesini ilana çıkardık. Bostanbaşı’na güzel ve estetik bir görünüm kazandırmak için başlattığımız yol yapım ve çevre düzenleme işini tamamlayarak yine aynı caddelerde yapmış olduğumuz çağdaş ve modern aydınlatma direkleri ile beldemize görsellik olarak ayrı bir görünüm kazandırdık. Belediyemiz tarafından beldemizin muhtelif yerlerine 750 adet fidan dikim çalışması yapılmıştır.” ifadelerini kullandı.

    Beldede doğalgaz kullanımı için altyapı çalışmasının ana arterlerde tamamlandığını bildiren Aydoğan, ulaşım için otobüs seferleri başlatıldığını anlattı. Hasan Aydoğan, beldeye yeni sağlık ocağı ile çok amaçlı sosyal tesisi de kazandırdıklarını kaydetti. Bostanbaşı’ndaki 5 derslik okul yıkılarak yerine 21 derslik kapasiteli yeni okul inşa ettiklerini söyleyen Başkan Aydoğan, 3 okulun da programa alındığını duyurdu. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.