Aydın Belediyesi'nden Köy Girişlerindeki Takların Sökülmesine Tepki

Aydın Belediyesi'nden Köy Girişlerindeki Takların Sökülmesine Tepki

Aydın Belediyesi, il merkezine bağlı köylerin girişlerine diktiği takların valilik kararıyla kaldırılmasına tepki gösterdi.

Aydın Belediyesi, il merkezine bağlı köylerin girişlerine diktiği takların valilik kararıyla kaldırılmasına tepki gösterdi. Belediyeden yapılan yapılan açıklamada, söz konusu takların trafiği tehlikeye düşürdüğü iddiaların asılsız olduğu belirtilerek, “Yapılan bu yanlış uygulama sonucu Aydın Belediyesi’nin uğrayacağı tüm maddi ve manevi zararların ilgili kuruma yükletileceği de aşikârdır.” denildi.

Konuyla ilgi yazılı bir basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, resmî yazı kendilerine ulaşmadan, bu yönde uygun bir süre dahi verilmeden sökülmesinin kabul edilebilecek bir durum olmadığını ifade etti. Kanuni olarak haklarını arayacaklarını belirten Başkan Çerçioğlu, şunları kaydetti: “Aydın Belediyesi’nin 6360 sayılı yasanın geçici 1. maddesinin 18. fıkrası ile 13 Ağustos 2013 tarih ve 103 sayılı belediye meclisi kararıyla köylerin girişine monte ettiği takların, İl Özel İdaresi’nin resmî yazısında belirttiği, 'Trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor.' iddiaları doğru değildir. Takların, yol kenarlarında mevcut olan elektrik direkleriyle karşılaştırıldığında çok daha zararsız olduğu aşikârdır. Şahnalı köyünde yer alan ve AYDEM’e ait olan elektrik direği, Aydın Belediyesi tarafından monte edilen tabela direğine göre yola 20 cm. daha yakındır. Tepeköy’de yer alan ve yine AYDEM’e ait olan elektrik direği, yola 180 cm. daha yakındır. Baltaköy’de yer alan tabela ayağı direklerimizin yolla hiçbir alâkası bulunmadığı halde bu direkler de sökülmüştür. Kırklar köyünde yer alan tabela ayağı direkleri, karayoluna ait tabeladan 140 cm. yola daha uzak mesafede olmasına rağmen sökülmüştür. Bu örneklerle açıkladığımız uygulamalar, başka köylerde de yapılmıştır.” dedi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.