AYDER İHH yetim ve sponsorları buluşturdu

AYDER İHH yetim ve sponsorları buluşturdu

AYDER, 2011 yetim etkinlikleri kapsamında, Öncü Tesislerinde yetim sponsoru bin kişiyi buluşturdu

Yemeğe Araştırmacı-Yazar Nurettin Yıldız, İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri, Türkistanlı, Çeçenistanlı ve Konyalı yetimler katıldı. Ayrıca Konya Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Sami Sorgun ve icra heyeti üyeleri ve seçkin davetliler de iştirak etti.

Etkinlikte konuşan Konya İHH Başkanı ve AYDER Yönetim Kurulu Üyesi Hidayet Yılmaz, AYDER olarak 5 yıldır yapmış oldukları çalışmaları ve projeleri anlattı. Konya AYDER’in 100 Konyalı ve dünyadan bin 100 yetimin sponsorluğunu üstlendiğini kaydeden Yılmaz, “Yetimlerimizin bütün ihtiyaçlarını derneğimiz tarafından karşılanmaktadır. Konya’mızda binlerce, dünyada milyonlarca yetimin yardım beklediğini vurgulayan Yılmaz, halkımızdan bu yetimlerin sevgiyle merhametle büyümesi konusunda daha duyarlı davranmasını talep ediyoruz” dedi. Yılmaz, Tayland Patani’de 100 yetimin barınacağı ve eğitim alacağı Konya-AYDER Yetimhanesi’nin şu an halen inşaatının devam ettiğini en kısa sürede bitirilmesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. 

İHH İnsani Yardım Vakfı başkanı Bülent Yıldırım da, önümüzdeki aylarda tekrar Gazze’ye yola çıkacak Mavi Marmara ile ilgili bilgi verdi. Yıldırım, “Biz bir milyon kişinin müracaat etmesini istiyoruz. Çünkü Siyonist İsrail’in yaptığı propagandada, Mavi Marmara’da 9 Türk’ün öldürülmesiyle Mavi Marmara’ya binecek kimseyi bulamayacaklarını belirterek bu konvoyların yola çıkamayacağını” söylemektedirler. Biz de o 9 şehidimizin boşuna ölmediğini o şehit yakınları dahil tüm halkımızın bu konvoya katılmak için yoğun ilgi göstereceğine inanıyoruz. Konyamızdan da binlerce kişinin müracaat etmesini bekliyoruz.”

Daha sonra yetim çocukların okudukları şiirler ve gösterilerle program son buldu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.