Avrupa’daki Sanat Derneklerinin Temsilcileri Kayseri’de

Avrupa’daki Sanat Derneklerinin Temsilcileri Kayseri’de

Küme Sanat Derneği Avrupa Birliği Projesiyle Kayseri ve Türkiye sanatını Avrupa’ya taşıdı.

Küme Sanat Derneği Avrupa Birliği Projesiyle Kayseri ve Türkiye sanatını Avrupa’ya taşıdı. Proje kapsamında Avrupa’dan bazı sanat derneklerinin yöneticilerinden oluşan bir heyet Kayseri’ye gelerek bazı çalışmalarda bulundu.

    Küme Sanat Derneği Başkanı Doç. Dr. Hakan Pehlivan, Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında 2010 yılında 'Hareket Halinde-Sınırın Altından Geçiş' isimli projeyi hazırladıklarını ve bu projenin yapılan değerlendirme sonrası hibe almaya hak kazandığını söyledi.

    Projenin amacı hakkında bilgi veren Doç. Dr. Pehlivan, “Amacımız, bilginin sürekli yenilenmesi neticesinde oluşan gereksinimleri karşılamak ve yetişkin kişilere yaşamları boyunca bilgi ve niteliklerini geliştirmek için imkanlar sunarak istihdam olanaklarını artırmak ve toplumda meydana gelen değişikliklere uyum sağlamalarını gerçekleştirmek olmuştur. Projenin ortakları arasında Almanya, İspanya Romanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti bulunmaktadır. Projemizi 1 Ağustos 2011 yılında başlamış olup 31 Temmuz 2013 tarihinde son bulmuştur. 16 bin 500 Avro bedelli olan proje ile Almanya, İspanya, Romanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nde sivil toplum örgütleri ile bir dizi çalışmalarda bulunulmuştur. Bu ülkelerdeki sivil toplum örgütleri mensuplarından bir grup ülkemizi ziyaret etmiş ve aynı zamanda Kayseri’den bir grupta bu örgütlerin çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı bulmuştur.” diye konuştu.

    Bu çalışmalar sırasında AB üyesi ülkelerin sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışıldığını ifade eden Pehlivan, böylece ülkeler ile kurum ve kişilerin birbirlerini tanımalarının yolunun açıldığını, yeni çalışmaların yapılması, ortaklıkların kurulması ve yeni projelerin oluşturulması için bağlantılar gerçekleştirildiğini belirtti.

    Başarı ile sonuçlandırılan bu projeden sonra da proje çalışmalarının devam edeceğini dile getiren Hakan Pehlivan, konu ile ilgilenen ve bilgi almak isteyen sivil toplum örgütlerine yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı bilgi verebileceklerini ve yeni projelerde birlikte çalışabileceklerini söyledi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.