Avrupa'daki gurbetçilere TOGG müjdesi! Satış fiyatını duyan seviniyor

Avrupa'daki gurbetçilere TOGG müjdesi! Satış fiyatını duyan seviniyor

Türkiye genelinde büyük takdir toplayan TOGG şimdi de Almanya'da satışa sunulacak. Yerli ve milli otomobil TOGG'un Alman otomobil markalarından çok daha ucuza satılması bekleniyor.

Türkiye'nin yıllardır devam eden yerli ve milli otomobil hasreti sona erdi. Bursa'nın Gemlik ilçesinde kurulan dev fabrikada TOGG üretimi başladı.

toggggggg.jpg

Zaman zaman bu fabrikada üretimin olmadığı iddia edilse de TOGG yetkilileri görüntülerle üretimin varlığını gösterdi. Dev fabrikada seri üretim sayesinde her gün yüzlerce TOGG T10X üretiliyor. Şuan yıllardaki TOGG sayısının 30 bine yaklaştığı söyleniyor.

toggg-34949494.jpg

GURBETÇİLERE DİKKAT ÇEKEN MÜJDE VERİLDİ

Muadillerine göre çok daha ucuza satılan TOGG yurt dışı piyasasına da açılacak. Almanya'da yaşayan milyonlarca gurbetçiye sırf bu yüzden müjde verildi.

toggg-929392.webp

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Almanya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Polonya, Fransa, Lüksemburg ve İsviçre dahil tüm Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçilere müjde verdi. Bakan Kacır, "TOGG, 2025 yılının başında Almanya'ya adım atacak, Avrupa pazarına girmiş olacak" dedi.

toggggggggggg.jpg

TOGG AVRUPA'DA SATIŞ REKORLARI KIRACAK

Herkes TOGG'un Almanya'daki satış fiyatını merak ediyor. Tahminlere göre 2025 yılında Almanya'da satışa sunulacak olan TOGG muadillerine göre çok ucuz olacak. Mercedes, BMW ve Audi'nin elektrikli modellerinden çok daha ucuza satılacak olan TOGG'un satış rekorları kırması bekleniyor.

Kaynak:Haber Merkezi