Aü Araştırma Hastanesi: Tüm Sağlık Çalışanlarına Baş Sağlığı Diliyoruz

Aü Araştırma Hastanesi: Tüm Sağlık Çalışanlarına Baş Sağlığı Diliyoruz

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimliği Kırım Kongo Kanamalı Ateş hastalığından hayatını kaybeden hastane personeli Recep Tepe’nin vefatı üzerine bir mesaj yayımladı. Açıklamada, "Hastanemiz çalışanı Recep Tepe’yi,...

Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Başhekimliği Kırım Kongo Kanamalı Ateş hastalığından hayatını kaybeden hastane personeli Recep Tepe’nin vefatı üzerine bir mesaj yayımladı. Açıklamada, "Hastanemiz çalışanı Recep Tepe’yi, 20.05.2014 tarihinde saat 04.00’te kaybetmiş bulunmaktayız. Bu acı olay hepimizi derinden üzmüştür. Tüm sağlık çalışanlarına baş sağlığı diliyoruz." denildi.

Hastanenin 2002 yılından beri, bölgede Kırım Kongo Kanamalı Ateş hastalığı (KKKA)’ nın takip ve tedavi merkezi durumunda olduğu belirtilen yazılı açıklamada, "Şu an itibari ile 25 hasta, bu tanı ile hastanemizde yatmaktadır. Hastanemizde, bu yıl an itibarı ile 55 hasta, geçen yıl 150 hasta ve 2002’ den beri de yaklaşık 2000 hastanın bu tanıyla yatırılarak tedavileri gerçekleştirilmiştir. Oltu Devlet Hastanesi’ nde, tarım ilacı zehirlenmesi ön tanısıyla yatırılarak, takip ve tedavisi yapılan, ancak durumu ağırlaşan hasta, 4 Mayıs 2014 Pazar akşamı, aynı ön tanıyla hastanemize kabul edilmiştir. Yapılan muayenesinde KKKA’ da olabileceği düşünülerek bu yönde gerekli tetkikleri istenen hasta, tedavi için hastanemize yatırılmıştır. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen hasta geldiği gece hayatını kaybetmiştir. Bu hastaya müdahale eden bazı çalışanlarımızda klinik semptomlar görülmesi üzerine, o gece nöbetçi olan bütün personelimiz ve aile yakınları yakın takibe alınmıştır. Bu süreçte biri laboratuvarda görevli olmak üzere 6 sağlık çalışanımız, aynı tanı ile intaniye kliniğinde takip ve tedaviye alınmıştır. Söz konusu hastanın, geç dönemde gelmiş olmasından kaynaklanan yüksek virüs yükünün, sağlık çalışanlarımıza bulaşmakta etkin olduğunu düşünmekteyiz. Hasta olan çalışanlarımızdan beşi şifa ile taburcu edilirken, maalesef laboratuvar çalışanımız Recep Tepe’yi kaybetmiş bulunmaktayız. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm çalışanlarımıza baş sağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.