Atatürk Üniversitesi Eğitim Semineri Düzenlendi

Atatürk Üniversitesi Eğitim Semineri Düzenlendi

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışmaları Erzurum Bölge Koordinatörlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortak bir eğitim semineri düzenledi.

Atatürk Üniversitesi (AÜ) Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi, TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışmaları Erzurum Bölge Koordinatörlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ortak bir eğitim semineri düzenledi. Kültür ve Gösteri Merkezi'ndeki seminerin açılış konuşmasını yapan AÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Takkaç, projelerin önemine değinerek, “Millî Eğitim Müdürlüğü ile projeler konusunda işbirliği içinde çalışıyoruz. Projelere önem veriyoruz. Amacımız, bölgemizdeki proje sayısını arttırmak. Seminerin verimli olmasını diliyorum.” dedi.

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sözbilir ise kaliteli bir projenin, iyi bir rapor hazırlanmasıyla yapılabileceğini ifade etti. Sözbilir, “Bir proje ne kadar kaliteli olsa da kötü bir raporla oluşturulmuşsa elenmesine neden olabilir. Komite, en iyisini seçmek zorunda. Bu konuya önem veriyoruz.” diye konuştu. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Yüksel Göktaş da proje ve beceri yarışmalarının öğretmen ve öğrencilere kazanımlarını anlattı. İyi bir proje hazırlayabilmek için dikkat edilmesi gerekenleri, adım adım proje geliştirme sürecini, hazırlama sürecinde öğretmen ve öğrencilerin yaşadıkları zorlukları ve bunlara yönelik çözüm önerilerini örneklendirerek aktardı. Seminer sonunda katılımcılara sertifika verildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.