Atandığı Okula Ailesinin Desteğiyle Laboratuvar Yaptırdı

Atandığı Okula Ailesinin Desteğiyle Laboratuvar Yaptırdı

Muş’un Korkut İlçesi 75. Yıl Merkez İlköğretim Okulu'na fen ve teknoloji öğretmenliğine atanan Mukaddes Bağardı, ailesinin desteği ile okula laboratuvar yaptırdı.

Muş’un Korkut İlçesi 75. Yıl Merkez İlköğretim Okulu'na fen ve teknoloji öğretmenliğine atanan Mukaddes Bağardı, ailesinin desteği ile okula laboratuvar yaptırdı.

Muş’un Korkut İlçesi 75. Yıl Merkez İlköğretim Okuluna fen ve teknoloji öğretmenliğine atanan aday öğretmen Mukaddes Bağardı, ailesinin desteği ile okula laboratuvar yaptırdı. Aday öğretmen olarak görev yaptığı okula fen laboratuvarı yaptırmak için ilk önce okul idaresi ile görüşüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden izin alan Mukaddes Bağardı, ailesinin verdiği destek ile fen laboratuvarının boya, raf, masa, dolap, projeksiyon ve laboratuvarda kullanılmak üzere gerekli olan tüm malzemeleri temin etti.

Korkut ilçesinde Kaymakam Bekir Abacı’nın önderliğinde başlattıkları eğitim seferberliğine öğretmenlerin de destek vermesinden dolayı çok mutlu olduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, ilçede eğitim gören 7 bin 800 öğrencinin yüzde 80’inin kırsaldaki yerleşim yerlerinde olduğunu söyledi. İlçede görev yapan aday öğretmenin kendi okuluna ailesinin desteği ile laboratuvar yapması talebini olumlu karşıladıklarını açıklayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çelik, şunları söyledi: “Korkut ilçemiz Muş’un en küçük ilçesidir. 7 bin 800 öğrencimiz ile eğitim öğretime devam ediyoruz. Bizim Korkut olarak sıkıntılarımızın en büyüğü öğrencilerimizin yaklaşık yüzde 80’ni kırsal kesimde eğitim öğretime devam etmektedir. Buna rağmen çocuklarımız ve öğretmenlerimiz özveriyle çalışmaktadır.
Malzeme, materyal ve donanım ihtiyaçları tabi bizler İl Milli Eğitim, Kaymakamlık ve Valilik vasıtasıyla karşılamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda bizim fedakar öğretmenlerimizin hem gittikleri memleketlerinde de hem burada ki çocuklarımın eğitim öğretim konusunda materyal ile donanım konusunda bizimle çalışması bizim açımızdan avantajdır. Bugün bulunduğumuz 75. Yıl Merkez İlköğretim Okulumuzda yeni atanan aday öğretmenimiz fen bilgisi ortamında daha iyi bir ortamda laboratuvar ortamı oluşturmak için kendisi ve ailesinin desteği ile imkan sunmak istedi. Biz de mutlu olduk. Burada kendisi yeni raflar, dolap, projeksiyonlar ve daha doğrusu fen bilgisi laboratuvar oluşturmak için tamamen kendi ve ailesinin imkanı sunmuştur. Biz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idaresi adına kendisine ve ailesine teşekkür ediyoruz.”

Fen ve Teknoloji Öğretmeni olarak atandığı okulunda zaten gerekli donanım, araç ve gerecin olduğunu belirten öğretmen Mukaddes Bağardı, daha donanımlı bir laboratuvar yapılması için böyle bir çalışma yaptıklarını ifade ederek, kendisine bu imkanı sağlayan okul idaresi ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne teşekkür etti. Öğrencilerin daha verimli bir eğitim almasını istediğini kaydeden aday öğretmen Bağardı, şunları söyledi: “Konyalıyım, bu yıl yeni atandım. Okulumuz çok donanımlı, fiziki ortamı çok iyi durumda. Hem idaremiz, öğrencilerimiz hem de çalışan öğretmenlerimiz açısından çok iyi bir ortam. Fen dersleri işlemem için fen laboratuvarımız lazımdı, birçok okullarda olması gerektiği gibi. Okulumuzun fen laboratuvarında birçok malzeme vardı ve geldiğimde hepsine baktım. Ancak bir düzen gerekiyordu bizim için. Daha iyi bir ortamda çalışmak, öğrencilerimiz için daha verimli olması için laboratuvarımızı düzenledik. Dolap yaptırdık, öğrencilerimiz için raflar düzenledik, projemiz var ve beyaz bir tahtamız neden olmasın diğer okullarımızda da var. Bu şekilde çalıştık. İnşallah daha faydalı olur öğrencilerimiz ve benim adıma. Biz bunu düşündüğümüzde sağ olsunlar önce okul müdürümüz, ilçe milli eğitim müdürümüz çok olumlu karşıladılar. Bunun için kendilerine teşekkür ediyorum. Bu imkanı bana sağladılar ve elimizden geldiği kadarıyla yapmaya çalıştık. Çünkü bu birçok yerde gerçekleştirilmiyor maalesef böyle bir şey yaptık ve bize izin verdiler.”

Bağardı, daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik ve okul müdürü Vedat Beyazduman’a laboratuvarda bulunan malzemeler hakkında bilgi verdi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.